Sport.pl

II liga siatkówki. 0:3 nie znaczy bez walki

Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka w drugiej kolejce z rzędu zmierzyli się z czołową drużyną w II lidze. Niestety, znowu przegrali. Bez wygranej w rozgrywkach pozostaje beniaminek z Augustowa.
Podopieczni trenera Pawła Blomberga uchodzili za jednych z faworytów ligi. W Hajnówce nikt jednak otwarcie nie mówił o awansie. Inaczej sytuacja wyglądała natomiast w przypadku ekip z Radomia i Wyszkowa.

- Oni napalili się na awans i jak na razie spisują się dobrze - stwierdza szkoleniowiec hajnowian, który w sobotę musiał przełknąć gorycz porażki w drugiej kolejce z rzędu. Przed tygodniem siatkarze Pronaru Parkiet przegrali we własnej sali 2:3 z Czarnymi Radom, chociaż prowadzili już 2:0. Tym razem ponieśli porażkę w trzech setach w Wyszkowie.

- Pierwszy i drugi set były niezwykle zacięte i w obu mogliśmy się pokusić o wygraną - twierdzi Blomberg. - Rywale mają jednak bardziej wyrównany i doświadczony skład. To miało decydujące znaczenie w końcówkach setów. Po fajnej grze, ale porażkach w dwóch pierwszych setach, pękliśmy w trzeciej partii i rywale wygrali już bez problemów.

W składzie hajnowian zabrakło Mariusza Pruskiego, który złamał palec.

- Brak Pruskiego na pewno był osłabieniem, ale nie można na to zrzucić winy za porażkę - uważa Blomberg.

Czwarty mecz i czwartą przegraną zanotowali natomiast zawodnicy Centrum Augustów. Beniaminek rozgrywek na wyjeździe uległ w trzech setach innemu nowicjuszowi w II lidze Żyrardowiance.

- W pierwszym secie prowadziliśmy 19:13 i nagle coś się zacięło - mówi grający trener Centrum Wojciech Iwanowicz. - Niestety przegraliśmy kolejny mecz i na pewno nie jest to przyjemne. Przeprowadziliśmy już jednak męską rozmowę. To co było, odcięliśmy grubą kreską, i mam nadzieję, że w kolejnych meczach nasza gra będzie wyglądała już lepiej.

Camper Wyszków - Pronar Parkiet Hajnówka 3:0

Sety : 34:32, 30:28, 25:13.

Pronar : Zrajkowski, Lenc, Saczko, Wójcik, Kuźnik, Narowski, Kulis (libero) oraz Sikorski, Skiepko.

Żyrardowianka Żyrardów - Centrum Augustów 3:0

Sety : 25:22, 25:22, 25:11.

Centrum : Netter, Szlejter, Augustynowicz, Starzewski, Iwanowicz, Gołębski, Poniatowski (libero) oraz Roszkowski, Haraburda, Ostaszewski, Bernatowicz.

Inne wyniki 4. kolejki

Czarni Radom - Uniwersytet Warszawa 3:1; MOS Wola Warszawa - Wilga Garwolin 3:2; Zawkrze Mława - AZS II Olsztyn 3:0.

Tabela II ligi

1. Camper Wyszków41112:3
2. Czarni Radom41112:4
3. Żyrardowianka Żyrardów489:5
4. Pronar Parkiet478:7
5. Uniwersytet Warszawa459:10
6. AZS II Olsztyn456:8
7. Zawkrze Mława345:6
8. Wola Warszawa437:11
9. Wilga Garwolin324:9
10. Centrum Augustów413:12
Osiem zespołów zagra w play-off. Ostatnia drużyna spada z II ligi, a przedostania zagra w barażu o utrzymanie.

Więcej o: