Fiodorow w Poznaniu. Ucieka nadzieja na Londyn

Joanna Fiodorow

Joanna Fiodorow

Joanna Fiodorow, jedna z najlepszych młociarek w Polsce, opuszcza Prefbet Śniadowo Łomża. W nowym sezonie będzie reprezentować barwy AZS-u Poznań
Urodzona w Augustowie blisko 23-letnia zawodniczka miał bardzo udany ubiegły sezon. W młodzieżowych (do lat 23) mistrzostwach Europy zajęła drugie miejsca. W seniorskich mistrzostwach kraju przegrała tylko z byłą mistrzynią świata Anitą Włodarczyk. Z kolei na mistrzostwach świata w Korei nie zakwalifikowała się do finału i została sklasyfikowana na 21. miejscu. Latem uzyskała rezultat 70,06 metrów, co jest czwartym wynikiem w historii kobiecego młota w Polsce, ponadto odległość ta stawia zawodniczkę w szeregu kandydatek do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Londyny.

- Szansa na olimpijkę z naszego klubu ucieka, gdyż oferty z Poznania nie potrafimy przebić - przyznaje prezes Prefbetu Andrzej Korytkowski. - Joannie zaoferowano cztery razy większe pieniądze niż my mogliśmy dać. Jako klub na zawodniczkę tej klasy musielibyśmy rocznie wyłożyć około 30 tysięcy złotych, a to jest dla nas za dużo. Gdyby chociaż w Łomży były stypendia po tysiąc złotych tak jak jest w Białymstoku to dalibyśmy rady. Niestety takiego wsparcia od miasta nie ma, a na cały seniorski sport w klubie dostaliśmy 20 tysięcy złotych. Rozstajemy się z żalem, ale rozumiemy postępowanie zawodniczki. Zmiana klubu jest także związana z trenerem kadry Czesławem Cybulskim pod którego okiem Joanna trenuje od września ubiegłego roku. On także jest w Poznaniu, więc to będzie optymalny układ dla Fiodorow.