Polski mikst odpadł w ćwierćfinale

Robert Mateusiak i Nadia Zięba na ćwierćfinale zakończyli swój udział w turnieju Australian Open GP Gold.
Duet Hubala Białystok w meczu ćwierćfinałowym zmierzył się z rozstawioną z numerem drugim parą z Tajwanu (Hung Ling Chen/Wen Hsing Cheng). Pojedynek trwał 31 minut, a po nim powody do radości mieli Azjaci. Pierwszy set nasza para przegrała 16:21. W drugiej partii trwała bardziej wyrównana walka. Co prawda duet z Tajwanu prowadził już 20:17, ale Mateusiak i Zięba nie składali broni. Polska para zdobyła dwa punkty z rzędu, wówczas jednak decydujący cios zadali rywale.

Mimo wszystko po zawodach w Australii nasz mikst ma powody do zadowolenia. W drugiej rundzie pokonał bowiem duet z Singapuru z którym bezpośrednio rywalizuje o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.