Czy wicemistrz olimpijski powtórzy wspaniały sezon? Zaczyna podobnie

Piotr Małachowski

Piotr Małachowski (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Piotr Małachowski, wicemistrz igrzysk olimpijskich w rzucie dyskiem, to największa gwiazda ?Mityngu Konstytucji 3-go Maja?, który zostanie rozegrany w czwartek na stadionie w białostockim Zwierzyńcu.
Srebrny medal igrzysk Małachowski zdobył cztery lata temu w Pekinie. Tamten udany sezon zawodnik Śląska Wrocław zaczął od startu w Białymstoku 3 maja. Czyżby najlepszy Polski dyskobol (rekord życiowy 69,83 m) liczył na powtórkę tak udanego olimpijskiego roku.? Co prawda na uzyskanie minimum na igrzyska w Londynie, które wynosi 65 metrów, chyba jest jeszcze za wcześnie, ale na dalekie rzuty należy się przygotować. Tym bardziej, że rywalem Małachowskiego będzie między innymi Przemysław Czajkowski z AZS-u Biała Podlaska, który ma rekord życiowy 64,42 m.

W czwartek daleko może latać także młot i to szczególnie w wykonaniu kobiet. Wystartują bowiem zawodniczki, które mają rekordy życiowe przekraczające 70 metrów: Joanna Fiodorow z AZS-u Poznań i Małgorzata Zadura z AZS-u Warszawa. Ta pierwsza młociarka jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowała Prefbet Śniadowo Łomża.

O igrzyskach w Londynie marzy także młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki. Minimum wynosi 78 metrów, a kilka dni temu podopieczny Bogumiła Chlebińskiego w swoim pierwszym starcie uzyskał 70,49 m. Być może w Białymstoku poprawi ten wynik.

Niewiadoma jest forma Kamili Stepaniuk z Podlasia. Dla skoczkini wzwyż będzie to pierwszy start po kontuzji, która wykluczyła ją ze rywalizacji w poprzednim sezonie.

Oficjalnie otwarcie zawodów planowane jest na godzinę 15, a rzut młotem rozpocznie się o 14.