Polska sztafeta z minimum na igrzyska olimpijskie

Polska sztafeta 4x100 metrów w składzie z Kamilem Kryńskim z Podlasia Białystok uzyskała minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.
Polacy podczas mityngu w Ostrawie w biegu rozstawnym wystąpili dwa razy. W obu wyścigach udział wziął Kryński, a Polacy uzyskali 39,01 s i 38,88 s. Minimum jakie wyznaczył Polski Związek Lekkiej Atletyki to równe 39 sekund.

Ponadto Kryński wystartował także na dystansie 100 metrów i w finale B z czasem 10,50 s zajął trzecie miejsce. Był to najlepszy wynik z trójki Polaków startujących na 100 metrów. Finał A tej konkurencji wygrał Usain Bolt z Jamajki - 10,04 s.

W Ostrawie na 3000 metrów biegał także inny przedstawiciel Podlasia Łukasz Parszczyński. Zawodnik specjalizujący się w biegu przeszkodowym na tym dystansie zajął dopiero 14. miejsce z czasem 8:03,02 min.