Edyta Dzieniszewska druga w Pucharze Świata

Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów zajęła drugie miejsce w jedynce na 1000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata
Na imprezie rozgrywanej w Duisburgu 26-letnia kajakarka rywalizowała w dwóch konkurencjach. Zawodniczka Sparty pływała w jedynce na 500 oraz 1000 metrów. Na pierwszym z dystansów spisała się przeciętnie. W sobotę zajęła piąte miejsce w finale C.

Lepiej Dzieniszewska wypadła w rywalizacji na 1000 metrów. Kajakarka wygrała swój bieg eliminacyjny i awansował od razu do sobotniego finału. W nim przegrała tylko z Austriaczką Aną Roxaną Lehaci.

Natomiast na najniższym stopniu podium na zawodach w Duisburgu uplasowała się kajakowa czwórka na 500 metrów w składzie z Magdaleną Krukowską z Dojlid Białystok. Oprócz Krukowskiej w osadzie płynęły Małgorzata Wardowicz (Posnania), Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) i Agnieszka Kowalczyk (AZS AWF Gorzów Wielkopolski).

Krukowska w Pucharze Świata rywalizuje również w jedynce na 200 metrów. W swym biegu eliminacyjnym na tym dystansie zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinału.