Lekkoatletyka. Nowicki rozkręca się, Dolot tuż za podium

Blisko pobicia rekordu życiowego podczas mistrzostw województwa podlaskiego był młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki. Rekord życiowy ustanowiła wieloboistka Hańczy Suwałki Marlena Dolot.
Nowicki to aktualnie trzeci zawodnik w kraju w rzucie młotem. Dalej w tym roku rzucali tylko Paweł Fajdek i Szymon Ziółkowski. W niedzielę na białostockim Zwierzyńcu podopieczny Bogumiła Chlebińskiego rzucił 72,67 m, o pięć centymetrów mniej od rekordu życiowego.

- Wojtkowi na początku sezonu brakowało szybkości w kole, ale teraz rozkręca się - mówi Chlebiński. - Planujemy, że za dwa trzy tygodnie będzie w optymalnej dyspozycji i wtedy powinno być zdecydowanie lepiej. Już na niedzielnych zawodach było widać, że forma rośnie.

Nowicki rzucał zanim w Białymstoku zaczął padać deszcz. Ulewa przeszkodziła w osiąganiu dobrych wyników, a niektórzy zawodnicy nawet zrezygnowali ze startów. Wśród tych ostatnich była skoczkini wzwyż Kamila Stepaniuk z Podlasia.

Natomiast Marlena Dolot z Hańczy Suwałki na mistrzostwach Polski w wielobojach w Białogardzie zajęła czwarte miejsce wśród juniorek (do lat 19). Suwałczanka ustanowiła rekord życiowy - 4583 punktów.