Kiedyś był mistrzem świata, teraz zdobywa medale jako weteran

Edyta Dzieniszewska oraz Adam Wysocki zdobyli złote medale podczas rozgrywanych w Augustowie Długodystansowych Mistrzostw Polski
- Przez dwa dni na Netcie rywalizowało prawie 600 osób. Kibice też dopisali, a więc impreza się udała - mówi jeden z trenerów augustowskiej Sparty Jerzy Grąbczewski.

Szkoleniowiec miał spore powody do zadowolenia ponieważ złoto w rywalizacji na dziesięć kilometrów zdobyła jego podopieczna Edyta Dzieniszewska. Piąta była z kolei Sandra Skowrońska z Dojlid Białystok.

Na dystansie trzech kilometrów triumfował natomiast Adam Wysocki. Czterokrotny olimpijczyk, mistrz świata wraz z Markiem Twardowskim, już co prawda zakończył karierę zawodniczą, ale na mistrzostwach w rodzinnym Augustowie postanowił wystartować. Był najlepszy w kategorii weteranów.

- Pozostali nasi zawodnicy plasowali się raczej w środku stawki, w sumie dla wielu młodych zawodników to był dopiero pierwszych tak poważny start. Na wyróżnienie zasługuje m.in. dwójka juniorów młodszych na dziesięć kilometrów (Michał Karp, Kacper Charko), która zajęła siódme miejsce - uważa Grąbczewski.

Dzieniszewska i Wysocki to nie jedyni przedstawiciele klubów z naszego regionu, którzy wygrali swe starty. Maciej Chwieroś (Cresovia Białystok) był najlepszy w C1 na 3000 m weteranów, a trzeci w tych zmaganiach był jego klubowy kolega Marek Kondracki. Natomiast Roman Kozłowski, również Cresovia, triumfował w kategorii 46-latków w jedynkach na 3000 metrów.

Drugi w C1 na 5000 metrów wśród młodzików był z kolei Edgar Skowron z Dojlid Białystok.