Parszczyński pobiegnie w finale mistrzostw Europy

Łukasz Parszczyński awansował do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami na mistrzostwach Europy rozgrywanych w Helsinkach.
Zawody w Helsinkach rozpoczęły się w środę. W rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami były rozgrywane dwa biegi eliminacyjne. W pierwszym wraz z Parszczyńskim z Podlasia Białystok wystartował także lider list europejskich i główny faworyt do złota Mahiedine Mekhissi Benabbad z Francji. To właśnie ten zawodnik wygrał z czasem 8:31,05 min. Biegacz Podlasia z wynikiem 8:35,05 min. zajął czwarte miejsce. Do finału kwalifikowała się pierwsza czwórka z dwóch biegów plus siedmiu zawodników z najlepszymi czasami. Z drugiego biegu awans uzyskał drugi Polak Łukasz Oslizło, który także był czwarty - 8:29,46 min.

Finał biegu przeszkodowego zostanie rozegrany w piątek.

Również w piątek w biegach eliminacyjnych na 200 metrów wystartuje Kamil Kryński (Podlasie). Sprinter ten w sobotę pobiegnie jeszcze w polskiej sztafecie 4x100 metrów. Natomiast Anna Jesień z Prefbetu Śniadowo Łomża będzie w składzie sztafety 4x400 metrów, która wystartuje w piątek.