Grali w Jagiellonii są na testach w Wigrach

Już dziesięciu piłkarzy przebywa na testach w Wigrach. W niedzielę zespół z Suwałk rozegra pierwszy sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu w II lidze
Na pierwszym treningu Wigier stawiło się ośmiu zawodników liczących na angaż w ekipie z Suwałk. Byli to: Jakub Stachura (napastnik - lewy pomocnik, Orlęta Kielce, III liga); Kamil Wojciechowski (napastnik, Cartusia Kartuzy, III liga); Łukasz Sołowiej (obrońca - pomocnik, Dąb Dąbrowa Białostocka, III liga); Adrian Karankiewicz (pomocnik - obrońca, Orzeł Kolno, III liga); Mariusz Łapiński (pomocnik, Znicz Suraż, IV liga); Dawid Głowacki (pomocnik, Hetman Białystok, IV liga); Maciej Jabłoński (pomocnik, Polonia Raczki, klasa okręgowa); Tomasz Tuttas (pomocnik - napastnik, Znicz Biała Piska, IV liga).

Teraz na zajęciach pojawiło się dwóch kolejnych graczy, którzy być może dołączą do zespołu z Suwałk. Są to Karol Janik oraz Paweł Grudziński. Obaj mają za sobą m.in. występy w zespole Jagiellonii z Młodej Ekstraklasy. Pierwszy z nich, 20-letni napastnik, zagrał nawet w dwóch pojedynkach w ekstraklasie. Ostatnio jednak Janik grał w VI-ligowym Zniczu Biała Piska. Z kolei 19-letni Grudziński to wychowanek Rominty Gołdap. Pomocnik w ostatnim sezonie zaliczył 25 występów (zdobył w nich trzy gole) w barwach Jagiellonii w Młodej Ekstraklasie.

Być może los testowanych zawodników wyjaśni się już w niedzielę. Wówczas to Wigry rozegrają pierwszy sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu w II lidze. Suwałczanie w litewskim Mariampolu zagrają z Bałtiką Kaliningrad (II liga rosyjska).