Polska sztafeta ostatnia w finale mistrzostw Europy

Na ósmym miejscu uplasowała się sztafeta 4x400 metrów Polek na mistrzostwach Europy w Helsinkach. Na ostatniej zmianie biegła Anna Jesień z Prefbetu Śniadowo Łomża.
Biegnąca na pierwszej zmianie w ekipie polskiej Agata Bednarek już po pierwszym okrążeniu zajmowała ostatnią ósmą lokatę ze sporą stratą do pozostałych sztafet. Kolejne w naszej ekipie Justyna Święty, Magdalena Gorzkowska i Anna Jesień nie zdołały przesunąć się do przodu. Polki ukończyły konkurencję z czasem 3:30,17 min., a pierwsza Ukraina miała rezultat 3:25,07 min. Drugie miejsce zajęła Francja, a trzecie Czechy.

Przypomnijmy, że w Helsinkach startowali jeszcze dwaj zawodnicy Podlasia Białystok. Kamil Kryński nie zdołał awansować do finału biegu na 200 metrów, a sztafeta 4x100 metrów z Kryńskim w składzie nie ukończyła biegu półfinałowego. Natomiast Łukasz Parszczyński w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajął szóste miejsce.

Cała trójka lekkoatletów z naszego województwa wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.