Bezbramkowy remis Wigier po sromotnej porażce

Piłkarze Wigier Suwałki w pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do nowego sezonu w II lidze stracili aż cztery gole. W kolejnym zachowali już czyste konto
W niedzielę suwałczanie zagrali w litewskim Mariampolu z Bałtiką Kaliningrad (drużyna z zaplecza rosyjskiej ekstraklasy). Wówczas to przegrali aż 0:4. W kolejnym meczu kontrolnym było już dużo lepiej. W środę piłkarze Wigier zremisowali bezbramkowo z beniaminkiem I ligi - Stomilem Olsztyn.

Do starcia doszło w Węgorzewie, gdzie ekipa z Olsztyna przebywała na obozie. W barwach Stomilu zagrało kilku zawodników będących na testach. Wśród nich byli m.in. Tomasz Ptak z Jagiellonii, Andrzej Niewulis (piłkarz Jagiellonii grający ostatnio w Wigrach) oraz Patryk Szymański z III-ligowego ŁKS-u 1926 Łomża. Wszyscy oni liczą na podpisanie kontraktów z beniaminkiem I ligi.

Natomiast Wigry podczas przerwy w rozgrywkach już pozyskały czterech zawodników. Z suwalskim klubem rocznymi umowami związali się: Łukasz Sołowiej, Mariusz Łapiński, Adrian Karankiewicz, Jakub Cesarek.

Kolejny mecz kontrolny zawodnicy Wigier rozegrają w piątek o godz. 19.47. Zmierzą się wówczas na własnym stadionie z Widzewem Łódź, a będzie to pożegnalne spotkanie Grażvydasa Mikulenasa. Doświadczony napastnik z Litwy kończy bowiem karierę.