Od 2:0 do 2:2. 14-letni piłkarze grają o mistrzostwo Polski

Reprezentacja województwa podlaskiego zaliczyła remis w drugim meczu podczas turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 14 im. Wacława Kuchara.
Piłkarze w młodszych kategoriach wiekowych, w odróżnieniu od juniorów, o mistrzostwo Polski grają jako reprezentacje województw. Turniej finałowy w kategorii czternastolatków trwa właśnie w Siemiatyczach, Mielniku i Hajnówce. Rywalizuje w nim osiem drużyn. Województwo podlaskie reprezentuje zespół w którego kadrze są przede wszystkim zawodnicy z BSP Jagiellonia. Do tego są jeszcze m.in. piłkarze z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego z Białegostoku. Szkoleniowcy tych ekip Tomasz Kulhawik (BSP) i Wojciech Sokół (MOSP) razem prowadzą kadrę województwa.

Na początek turnieju, w środę, Podlasianie zmierzyli w Siemiatyczach z reprezentacją okręgu Kujawsko-Pomorskiego. Pewnie wygrali 3:0. W czwartek, w konfrontacji z zespołem z województwa małopolskiego, tak dobrze już nie było.

- Mecz zakończył się remisem 2:2, chociaż prowadziliśmy już 2:0 po golach Przemysława Mystkowskiego - mówi Sokół. - Jeszcze przed przerwą straciliśmy jednak bramkę po tym jak rywale mieli rzut wolny. W drugiej części spotkania przeciwnicy wykorzystali natomiast rzut karny.

W ostatnim meczu grupowym (w sobotę o godz. 11 na boisku w Siemiatyczach) nasza drużyna zagra z reprezentacją województwa dolnośląskiego.

- Remis w tym spotkaniu da nam pierwsze miejsce w grupie, a tym samym grę następnie o złote medale - dodaje Kulhawik.Podlaskie - Małopolskie 2:2 (2:1)

Podlaskie: Żynel - Kalisz, Mocarski, Maliszewski, Pigiel - Renkowski (36. Niemczynowicz), Koncewicz - Kaczmarczyk (65. Kosakowski), Ostaszewski, Bujnowski (50. Zaręba) - Mystkowski.

Więcej o: