Mikulenas kończy karierę, a Wigry testują z Widzewem

Grażvydas Mikulenas, który ostatnio występował w II-ligowych Wigrach Suwałki, w piątek zagra swój ostatni mecz.
Prawie 39-letni napastnik ma na swym koncie mistrzostwo Litwy, Polski i Chorwacji. Do tego zdobył też puchar krajowy na Łotwie. Ostatnio był najlepszym zawodnikiem II-ligowej ekipy z Suwałk.

- Niektórzy mówili, że do Suwałk przychodzi emeryt, któremu nic nie będzie się chciało, a pokazałem się jeszcze chyba z niezłej strony - mówi napastnik, który w polskiej ekstraklasie zagrał 118 razy i strzelił 32 bramki.

Ostatnim meczem Mikulenasa, który teraz będzie menedżerem piłkarskim, będzie piątkowe starcie na stadionie w Suwałkach z Widzewem Łódź. Spotkanie z ekipą z ekstraklasy rozpocznie się o godz. 19.47. Godzina rozpoczęcia konfrontacji to odpowiednik daty powstania suwalskiego klubu (1947 rok), a pojedynek ten jest jednym z elementów obchodów jubileuszu 65-lecia Wigier.

Mecz z Widzewem nie będzie jednak tylko pożegnalnym występem Mikulenasa, ale też będzie to dalszy ciąg selekcji testowanych zawodników. Gdy zespół z Suwałk rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w II lidze od razu na testach stawiło się kilku graczy. Niektórym z nich szybko podziękowano. Inni, jak Łukasz Sołowiej, Mariusz Łapiński, Adrian Karankiewicz, Jakub Cesarek, już natomiast podpisali kontrakty. Decyzje co do kolejnych mają zapaść po piątkowym sparingu.

Na testach w suwalskim klubie są jeszcze: Tomasz Tuttas i Karol Janik (obaj ostatnio grali w Zniczu Biała Piska) oraz Paweł Grudziński, który występował w poprzednim sezonie w ekipie Jagiellonii z Młodej Ekstraklasy. Ponadto z zespołem trenują sprawdzani już podczas zimowej przerwy w rozgrywkach dwaj Gruzini Aleksander Koparjan i Dawid Makaradze.