Dziewięciu nowych piłkarzy w Wigrach. Z Jagiellonii, Polonii...

Piłkarze Wigier piątkowym sparingiem z Widzewem zakończyli pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu w II lidze. W ekipie z Suwałk doszło do sporych zmian kadrowych.
Suwałczanie treningi po urlopach wznowili przed dwoma tygodniami. Na zajęciach zabrakło kilku graczy, którzy w poprzednim sezonie mieli pewne miejsce w podstawowym składzie. Nie było przede wszystkim dwóch środkowych obrońców. Andrzej Niewulis, który był wypożyczony z Jagiellonii, chce grać w wyższej lidze (jest na testach w beniaminku I ligi z Olsztyna). Z kolei Przemysława Makarewicza czeka długa przerwa spowodowana kontuzją. Ponadto piłkarska karierę postanowił zakończyć najskuteczniejszy strzelec zespołu Grażvydas Mikulenas (w piątek odbył się pożegnalny mecz Litwina, w którym Wigry przegrały 0:3 z Widzewem Łódź).

- Są zawodnicy na testach. Zobaczymy, jak się zaprezentują. Być może niektórzy z nich dołączą do naszej drużyny - mówił po pierwszym treningu zespołu Dariusz Mazur, prezes Wigier.

Niektórzy z testowanych graczy od razu pokazali się z dobrej strony i szybko zaproponowano im podpisanie kontraktów. Byli to: Jakub Cesarek (ostatnio zespół Polonii Warszawa z Młodej Ekstraklasy), Łukasz Sołowiej (Dąb Dąbrowa Białostocka), Adrian Karankiewicz (Orzeł Kolno), Mariusz Łapiński (Znicz Suraż). Po kolejnych treningach szkoleniowcy postanowili, że w drużynie zostanie też Tomasz Tuttas (Znicz Biała Piska) oraz Paweł Grudziński, który występował w poprzednim sezonie w ekipie Jagiellonii z Młodej Ekstraklasy.

- W poniedziałek będziemy rozmawiać w sprawie gry u nas z innym graczem występującym ostatnio w zespole Jagiellonii z Młodej Ekstraklasy, będzie to Przemysław Jastrzębski. Ponadto trenują z nami też dwaj Gruzini (Aleksander Koparjan i Dawid Makaradze), których też będziemy chcieli pozyskać. Tym samym mielibyśmy dziewięciu nowych zawodników i testy byłyby już zakończone - stwierdza prezes suwalskiego klubu. - Oczywiście nie możemy wykluczyć, że jeszcze ktoś do nas dołączy, bo może być jakaś okazja, ale na razie kolejnych transferów nie planujemy. Trenerzy mają teraz miesiąc do startu ligi na spokojne przygotowania i zgranie drużyny.

Kolejny mecz kontrolny suwałczanie rozegrają w środę. Zmierza się wówczas w Suwałkach z Płomieniem Ełk.