Sprinter odpadł po pierwszym biegu mistrzostw świata

Kamil Bijowski z Podlasia Białystok nie zdołał zakwalifikować się do półfinału biegu na 100 metrów podczas mistrzostw świata juniorów w Barcelonie.
Biegi eliminacyjne 100 metrów zostały rozegrane we wtorek. Bijowski startował w drugiej serii. Jego tegoroczny rekord życiowy 10,64 s był szósty z całej dziewiątki sprinterów startujących w tym biegu. Białostoczanin przy dosyć mocnym niesprzyjającym wietrze zajął piąte miejsce z czasem 10,99 s. Serię wygrał Brytyjczyk Adam Gemili z wynikiem 10,37 s. Bezpośrednio do półfinału awans uzyskiwało dwóch pierwszych, a także sześciu z najlepszymi czasami z dziewięciu serii.

Bijowski ma szansę jeszcze wystąpić w sztafecie 4x100 metrów. Oprócz jego z Podlasia do sztafety 4x400 metrów kandyduje Bartłomiej Chojnowski. Natomiast w sztafetach żeńskich mogą wystartować zawodniczki UKS 19 Bojary Białystok Katarzyna Sokólska (4x100 m) i Martyna Dąbrowska (4x400 m). Biegi eliminacyjne sztafet odbędą się w piątek i sobotę.