Rekordy życiowe i medale na olimpiadzie młodzieży

W ostatnim dniu lekkoatletycznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dwa medale wywalczyli zawodnicy Prefbetu Śniadowo Łomża, a po jednym Narwi Łomża i Hańczy Suwałki.
W ostatniej konkurencji zawodów rozgrywanych w Krakowie bardzo dobrze wypadła sztafeta 4x400 metrów Prefbetu Śniadowo Łomża. Grzegorz Chyliński, Jakub Kapuściński, Rafał Łaguna i Tomasz Olszewski zajęli drugie miejsce, a ich czas to 3:23,25 min. Drugi medal dla tego klubu zdobyła Beata Trzonkowska w rzucie dyskiem. Rekord życiowy 45,13 m dał jej trzecie miejsce.

Również brąz dla Hańczy Suwałki wywalczyła Kornelia Wróbel w biegu na 200 metrów. Wróble także ustanowiła rekord życiowy 24,83 s. To był trzeci medal dla Hańczy w tych zawodach. Wcześniej trzecie miejsca zajęła Barbara Wojtulewicz w siedmioboju (4806 pkt.) i Szymon Birt w biegu na 400 metrów przez płotki (53,46 s).

W niedzielę także brąz przypadł Klaudii Brodowskiej z Narwi Łomża, która w skoku wzwyż skoczyła 165 cm, co jest także rekordem życiowym.

Natomiast jeszcze w sobotę brąz dla UKS LO Sejny wywalczyła Dominika Dabulis w rzucie oszczepem, która także poprawiła "życiówkę" - 46,27 m.