Londyn 2012. Badminton. Polacy przegrali z wicemistrzami świata

Polski debel Michał Łogosz/Adam Cwalina przegrał pierwsze spotkanie w grupie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie
- Jestem przekonany, że ręce będą się trząść faworytom, bo oni muszą wygrać. Dobrze byłoby to wykorzystać - mówił przed rozpoczęciem igrzysk 34-letni Łogosz.

Debel SKB Litpol-Malow Suwałki do faworytów zmagań bowiem nie należał. Co więcej duet Łogosz/Cwalina mieli fatalne losowanie. Już w pierwszym meczu grupowym przyszło im się bowiem zmierzyć z duetem z Korei Ko Sung Hyun/Yoo Yeong Seong, który na ostatnich mistrzostwach świata zdobył srebrne medale.

Dość nieoczekiwanie Polacy, zajmujący 21. pozycję w rankingu światowym, świetnie rozpoczęli sobotni mecz z wyżej notowanymi rywalami. W pierwszym secie pokonali czwarty debel na listach światowych 21:17.

Niestety potem było już gorzej. Nasza para drugiego seta przegrała aż 7:21. W trzecim uległa rywalom 13:21 i to reprezentanci Korei mogli cieszyć się z dobrego początku rywalizacji grupowej w Londynie.

Zostaje liczyć więc na to, że Polacy lepiej spiszą się w swym kolejnym meczu w grupie (do dalszej fazy awansują dwie najlepsze deble). W poniedziałek zagrają z parą z Tajlandii Bodin Issara/Maneepong Jongjit.