Wygrana Wigier przed Pucharem Polski

Piłkarze II-ligowych Wigier pokonali w sobotę w sparingu III-ligowy ŁKS 1926 Łomża
Sobotnie spotkanie było ostatnim sparingiem suwałczan w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Już za tydzień Wigry zagrają bowiem pierwsze spotkanie w lidze, na wyjeździe zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg. Wcześniej, bo już w środę, czeka ich natomiast spotkanie na własnym stadionie w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Ich rywalem będzie I-ligowa ekipa z Niecieczy.

- To był dla nas decydujący sprawdzian przed meczem w pucharze, ale też daliśmy pograć i młodym zawodnikom. Zagrał nawet jeden testowany zawodnik, ale nawet nie wiem jak się nazywa. Na imię miał Adrian - mówi Donatas Vencevicius, trener Wigier, który nie mógł skorzystać m.in. z kontuzjowanego Patryka Gondka.

- W pucharze raczej on też nie zagra - stwierdza szkoleniowiec zespołu z Suwałk.

Z kolei w zespole z Łomży ponownie zabrakło Patryka Szymańskiego, który w nowym sezonie ma reprezentować barwy I-ligowej Miedzi Legnica. W drugiej połowie w składzie ŁKS-u zagrał natomiast Rafał Rakowiecki. Bramkarz powinien podpisać kontrakt z ekipą z Łomży.

- Ładnie mamy grać w lidze, na razie nasza gra zbyt ładnie nie wygląda - podsumował sparing z Wigrami trener Sławomir Kopczewski.

Kolejny mecz kontrolny łomżanie rozegrają być może w środę.



Wigry Suwałki - ŁKS 1926 Łomża 2:1 (2:0)

Strzelcy bramek: Krystian Słowicki (30. - karny), Adam Pomian (32.) - Mateusz Laskowski (49.).

Wigry: Salik - Lauryn, Sołowiej, Sobolewski, Słowicki - Cersarek, testowany zawodnik, Łapiński, Pomian - Tuttas, Kisiel. Na zmiany wchodzili: Sienkiewicz, Kotojan, Bujnowski, Makaradze, Grabowski, Karankiewicz, Grudziński, Pilichowski, Omilianowicz.

ŁKS: Iwanowski - Kacprzyk, Tarnowski, Urban, Cychol - Olesiński, Grzybowski, Ambrożewicz, Bernatowicz - Truszkowski, Mleczek. Na zmiany wchodzili. Rakowiecki, Kiełczewski, Tadaj, Laskowski, Gałązka, Konopka.