Siatkarze Ślepska Suwałki już trenują. A z nimi Wojciech Winnik

Zespół z Suwałk rozpoczął w poniedziałek przygotowania do kolejnego sezonu I-ligowego. W treningach bierze udział Wojciech Winnik, który ostatnie trzy lata spędził w AZS-ie Olsztyn.
Niespełna 28-letni atakujący pochodzi z Suwałk.

- Wojtek poprosił o możliwość treningów z nami. Wyraziłem zgodę, można skorzystać z jego doświadczenia. Szuka sobie klubu, dlatego nie chcę się wypowiadać na temat jego przyszłości - mówi trener Ślepska Tomasz Wasilkowski pytany, czy Wojciech Winnik może dłużej zostać w rodzinnym mieście. - Zobaczymy, bo umiejętności i doświadczenie to nie wszystko. Najważniejsze w mojej ocenie jest to, czy zawodnik pasuje do drużyny. Ja w tej chwili traktuję to w kategorii uprzejmości w wyrażeniu zgody na wspólne treningi. A co z tego wyniknie, to się jeszcze okaże.

Prócz Winnika w zajęciach uczestniczy jeszcze 13 siatkarzy. Siedmiu nowych - przyjmujący Adrian Buchowski (poprzednio Siatkarz Wieluń), Rafał Sobański (Trefl Gdańsk), Jakub Peszko (Resovia Rzeszów Młoda Liga); środkowi Artur Ratajczak (Trefl Gdańsk), Mariusz Schamlewski (Siatkarz Wieluń); rozgrywający Mateusz Leszczawski (Siatkarz Wieluń); atakujący Kacper Gajowczyk (Trefl Gdańsk). Sześciu graczy z kadry z poprzedniego sezonu - przyjmujący Kamil Skrzypkowski; środkowy Łukasz Rudzewicz; rozgrywający Łukasz Jurkojć; atakujący Janusz Górski i Tomasz Wasilewski oraz libero Kamil Dembiec.

- Trenujemy dwa razy dziennie. W poniedziałki, środy i piątki podzieleni na dwie grupy na sali i siłowni. We wtorki i czwartki mamy tylko zajęcia na hali - opowiada trener Wasilkowski, który nie wybiera się z zespołem na żadne zgrupowanie wyjazdowe. - Nie musimy nigdzie wyjeżdżać z Suwałk, skoro tutaj mamy bardzo dobre warunki do treningów.

Sezon I ligi ma się rozpocząć 6 października. Pierwsze gry kontrolne suwałczanie mają zaplanowane na 1-2 września, kiedy będą gospodarzami Memoriału Józefa Gajewskiego. Tydzień później udadzą się na turniej do Ostrołęki. Kolejne sprawdziany są na etapie ustalania.