Londyn 2012. Badminton. Poważna kontuzja Michała Łogosza

Michał Łogosz, przez którego kontuzję z rywalizacji badmintonistów uczestniczących w igrzyskach olimpijskich odpadł w poniedziałek debel SKB Litpol-Malow Suwałki, prawdopodobnie zerwał ścięgno Achillesa.
Dla 34-letniego Łogosza to były czwarte igrzyska olimpijskie. Na poprzednich występował razem z Robertem Mateusiakiem, który teraz wraz z Nadią Ziębą z Hubala Białystok są najbardziej utytułowanymi polskimi badmintonistami. Mateusiak skupił się na mikście, Łogosz zaczął rywalizować z Adamem Cwaliną z SKB Litpol-Malow. Z bardzo dobrym skutkiem.

W zawodach olimpijskich suwalska para nie miała szczęścia w losowaniu. Najpierw musiała się zmierzyć z wicemistrzami świata z Korei - Ko Sung Hyun/Yoo Yeong Seong. Łogosz z Cwaliną przegrali 1:2. W poniedziałek również toczyli wyrównany bój z groźną parą z Tajlandii - Bodin Issara/Maneepong Jongjit. We wtorek Polaków czekało jeszcze spotkanie z brązowymi medalistami ostatnich mistrzostw świata, Indonezyjczykami - Mohammad Ahsan/Bona Septano. Do niego nie dojdzie.

Pierwszego seta z deblem z Tajlandii suwalska para wygrała 21:14. W drugim przegrali 13:21. Do prawdziwej tragedii doszło jednak w kolejnym. Przy stanie 17:15 dla rywali Łogosz doznał urazu.

- Na razie nie mogę mówić, co mu się stało. Mogę tylko zdradzić, że uraz ten wyklucza nasz debel z dalszej gry i we wtorek nie zagrają ostatniego, trzeciego meczu w grupie - powiedział Białystok.sport.pl przebywający z kadrą badmintona w Londynie fizjoterapeuta Piotr Trochimczuk.

Jak powiedział PAP Mateusiak - Michał zerwał Achillesa.