GKS Bełchatów nie przyjedzie do Suwałk. Wigry przegrały z Termaliką w Pucharze Polski

Rewelacja poprzednich rozgrywek I-ligowych - Termalica Bruk-Bet Nieciecza - okazała się za silna dla jedynego podlaskiego II-ligowca. Kibice piłkarzy z Suwałk tylko przez chwilę mogli wierzyć w awans do 1/16 finału Pucharu Polski.
Przebudowywany po kiepskim poprzednim sezonie II-ligowym zespół Wigier przeszedł dwie rundy wstępne pucharu, ale rywalizował wtedy z niżej notowanymi przeciwnikami. Termalica natomiast dopiero na finiszu ostatnich rozgrywek przegrała walkę o awans do ekstraklasy. Na boisko w Suwałkach wyszła z trzema nowymi zawodnikami w składzie: Vojtechem Horvathem, Damianem Piotrowskim i Szymonem Sobczakiem. Ten ostatni właśnie, który rywalizuje o miejsce w jedenastce m.in. z wypożyczonym z Jagiellonii Janem Pawłem Pawłowskim, dał gościom prowadzenie. Pozyskany z Górnika Zabrze niespełna 20-letni napastnik wykorzystał dośrodkowanie innego byłego gracza Jagi, Dariusza Jareckiego.

Piłkarze z Niecieczy mieli przewagę i wydawało się, że kontrolują wydarzenia boiskowe, ale w 71. min fatalny błąd popełnił ich bramkarz Maciej Budka. Źle wprowadzał piłkę do gry, co wykorzystał Kamil Lauryn. Radość suwałczan z remisu trwała jednak krótko. Termalicę na ponowne prowadzenie wyprowadził Karol Piątek. Gospodarzy nie było stać na poważniejsze zagrożenie bramce rywali.

Wigry mogą więc skupić się na lepszej niż w poprzednim sezonie postawie w II lidze. Rozgrywki zaczynają się już w najbliższy weekend.

Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (0:1)

Strzelcy bramek: Kamil Lauryn (71.) - Szymon Sobczak (37.), Karol Piątek (74.).

Wigry: Salik - Lauryn Ż, Sołowiej, Sobolewski, Słowicki Ż - Cesarek (75. Jastrzębski), Łapiński, Pomian (83. Bujnowski), Grudziński (90.+1 Omilianowicz) - Kisiel, Tuttas.

Termalica: Budka - Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki - Lipecki, Horvath Ż, Ceglarz (73. Kaczmarczyk), Piotrowski (58. Biskup) - Pawlusiński Ż (90.+3 Nalepa), Sobczak Ż.