Londyn 2012. Lekkoatletyka. Anna Jesień awansowała w biegu na 400 m przez płotki

Anna Jesień z Prefbetu Śniadowo Łomża zajęła czwarte miejsce w swojej serii eliminacyjnej w trwających na stadionie olimpijskim eliminacjach biegu na 400 m przez płotki. W ten sposób zapewniła sobie awans do dalszej rywalizacji.
Pierwsza na mecie w drugiej serii eliminacyjnej była liderka tegorocznych list światowych (53,40 s) Natalya Antyukh. Rosjanka tym razem osiągnęła metę w czasie 53,90 s. Druga była Kaliese Spencer z Jamajki - 54,02 s. Trzecia - Nigeryjka Ajoke Muizat Odumosu. Anna Jasień pewnie uplasowała się na czwartej pozycji. Tak szybko - 55,44 s - w tym sezonie jeszcze nie biegała.

Półfinały biegu 400 m przez płotki odbędą się w poniedziałek. Finał zaplanowano na środę.

Dla naszej zawodniczki to już czwarte igrzyska. Najlepiej wypadła cztery lata temu w Pekinie, gdzie zajęła piąte miejsce w finale.

W Londynie Anna Jesień wystartuje także w sztafecie 4x400 m.