Londyn 2012. Lekkoatletyka. Kamil Kryński będzie gonił Usaina Bolta

Kamil Kryński uzyskał awans do półfinału biegu na 200 m z 22. czasem. W środę podczas igrzysk olimpijskich będzie rywalizował m.in. z Usainem Boltem z Jamajki.
Biegi eliminacyjne na 200 m zostały rozegrane we wtorek po południu. 25-letni Kryński z wynikiem 20,66 s zajął w piątej serii trzecie miejsce, co dało mu bezpośredni awans do półfinału. Z zawodników, którzy awansowali, tylko dwóch pokonało dystans wolniej. W ostatniej, siódmej serii byli to: drugi na mecie Japończyk Kei Takase i trzeci Kanadyjczyk Jared Connaughton, którym zmierzono 20,72 s.

- Bardzo się cieszę z awansu - mówi Kryński, którego rekord życiowy z tego roku wynosi 20,56 s. - Warunków nie miałem najlepszych, bo zaraz po starcie mieliśmy dosyć silny wiatr w twarz, a poza tym było dosyć chłodno. No i ten drugi tor jest dla mnie niewygodny. W tej sytuacji czas także nie jest najgorszy. Końcówka w moim wykonaniu była jednak dobra. Start indywidualny byłby w pełni udany, gdyby w półfinale udało się poprawić rekord życiowy. Na dobre miejsce w finale liczę natomiast w sztafecie 4x100 m.

Kryński w środę pobiegnie w drugim z trzech półfinałów na 200 m. Znowu będzie biegł na drugim torze. Na szóstym jego rywalem będzie faworyt konkurencji Usain Bolt z Jamajki. Kryńki ma najgorszą "życiówkę" z wszystkich półfinalistów.

Natomiast eliminacje sztafet odbędą się w piątek.