Do Londynu się nie załapali, ale już mają okazję powalczyć z olimpijczykami

Kajakarze z podlaskich klubów, którzy nie dostali się do kadry na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, mogą zmierzyć się z olimpijczykami. W piątek w Poznaniu zaczynają się mistrzostwa Polski.
Ciekawie zapowiada się pojedynek kajakarzy na 200 m w jedynce. Rywalizować ma m.in. Piotr Siemionowski z Zawiszy Bydgoszcz, który w Londynie zaledwie w finale B zajął tylko szóste miejsce. Jego głównym rywalem może być trzykrotny olimpijczyk Marek Twardowski z Cresovii Białystok, który do kadry na Londyn się nie zakwalifikował.

- Przygotowywałem się do mistrzostw Polski i wystartuję na 200 i 500 m. To będzie ostatni start w tym sezonie i zobaczymy, jaka jest dyspozycja - mówi Twardowski.

W Poznaniu wystartują także zawodnicy Dojlid Białystok. Największe szanse na dobry wynik ma dwójka Magdalena Krukowska/Sandra Skowrońska. Kajakarki te popłyną na 200, 500 i 1000 m.

- Sandra po urodzeniu dziecka dopiero w marcu wsiadła do kajaka, ale techniki przecież się nie zapomina - mówi kanadyjkarz Paweł Skowroński, zawodnik Dojlid i mąż Sandry. - Magda i Sandra razem już pływały na mistrzostwach świata w 2010 r., tak że nie jest to całkiem nowa osada i pewne doświadczenie ma.

Sam Skowroński spróbuje swoich sił w jedynce.

- Po kontuzji ręki, jaką miałem wiosną, nie spodziewam się dobrych wyników, ale spróbuję. Dla mnie i dla Krukowskiej to nie będzie jeszcze ostatni start. Zakwalifikowaliśmy się do kadry na akademickie mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Rosji - kończy Skowroński.

W jedynce na dystansach 200, 500 i 1000 m będzie rywalizować także olimpijka sprzed czterech lat w Pekinie Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów. Tej kajakarce w walce o awans do Londynu przeszkodziła kontuzja pleców.