Do Suwałk zawitała ekstraklasa siatkarzy. Pierwsze mecze w sobotę

Dwa zespoły z ekstraklasy, silny I-ligowiec oraz Ślepsk - to obsada III Memoriał Józefa Gajewskiego, który podczas weekendu odbędzie się w Suwałkach.
W poprzednich latach w turnieju im. byłego prezydenta Suwałk grały tylko zespoły z I ligi. Tym razem obsada będzie zdecydowanie mocniejsza. Oprócz gospodarzy i również przygotowującego się do występów w I lidze Pekpolu Ostrołęka zagrają bowiem dwie ekipy z ekstraklasy: Lotos Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn.

- Rywale będą bardzo silni i tego się trochę obawiam, bo z naszą grą może być różnie, jesteśmy bowiem w ciężkim treningu. Na poważne granie jest jeszcze trochę za wcześnie. Oczywiście jednak będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, bo będziemy gospodarzem imprezy, ale ja powtarzam, że naszym celem jest to aby w najwyższej formie być w lidze (zaczyna się za ponad miesiąc), a nie podczas memoriału - tłumaczy Tomasz Wasilkowski, który jest nowym szkoleniowcem zespołu. Zresztą kadra drużyny została mocno przebudowana. Podczas przerwy w rozgrywkach do ekipy dołączyło siedmiu nowych siatkarzy. Wraz z zespołem trenuje też Wojciech Winnik. Niespełna 28-letni atakujący pochodzi z Suwałk, a trzy ostatnie sezony spędził w występującej w ekstraklasie drużynie z Olsztyna.

- Wojtek nie jest naszym zawodnikiem. Na razie po prostu trenuje z nami, dzieli się swoim doświadczeniem, pomaga nam - mówi szkoleniowiec Ślepska. - Nie wykluczam jednak tego, że może zagrać w naszym zespole w weekendowym turnieju. Czy na stałe zostanie w Ślepsku? Na razie wygląda to tak, że szuka on innego klubu, ale są też z nim prowadzone rozmowy, aby został w Suwałkach. Zobaczymy, jak to wszystko się zakończy.

Program turnieju

Sobota: godz. 15 - oficjalne rozpoczęcie i prezentacja drużyn; godz. 16 - pierwszy mecz półfinałowy Ślepsk Suwałki - Pekpol Ostrołęka; godz. 18 - drugi mecz półfinałowy Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn.

Niedziela: godz. 11 - mecz o trzecie miejsce; godz. 13 - mecz finałowy.