Mistrzostwa młodzieżowców na końcówkę sezonu lekkoatletycznego

Młodzieżowe mistrzostwa Polski w Radomiu są jednym z ostatnich akcentów lekkoatletycznego sezonu. Zawodnicy z białostockich klubów należą do faworytów w niektórych konkurencjach.
W zawodach w Radomiu w sobotę i w niedzielę startują lekkoatleci w wieku 20 - 22 lat. Z województwa podlaskiego tradycyjnie już największą reprezentację wystawia Podlasie Białystok. Z tego klubu rywalizować będzie 17 osób, a dwójka z nich prowadzi na tegorocznych listach krajowych w swoich konkurencjach. Są to Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki (13,82 s) i Piotr Milewski w skoku wzwyż (210 cm). Dla pierwszego z nich to dopiero pierwszy sezon w wieku młodzieżowca, a w Radomiu może zdobyć więcej niż jeden medal. Drugą szansę będzie miał w sztafecie 4x100 m. Biorąc po uwagę, że sam płotkarz jak i Grzegorz Kossakowski, Kamil Supiński i Paweł Skubina mają już w dorobku medale seniorskich mistrzostw Polski w biegu rozstawnym, to wśród młodzieżowców należą do faworytów.

Wśród pań murowanymi kandydatkami do złota w sztafecie 4x100 m są dziewczęta Bojar Białystok. Młodziutkie sprinterki w tym roku wywalczyły brąz wśród seniorek.

- Wśród faworytów do medali są Magdalena Żebrowska w pchnięciu kulą, Damian Roszko w biegu na 1500 m, Emilia Popowska i Kamil Supiński w sprintach, Krzysztof Szalecki w oszczepie oraz Paulina Mikiewicz (800 i 1500 m) - wymienia Robert Nazarkiewicz, trener Podlasia. - Jak zwykle liczymy na jakieś niespodzianki. A na tych zawodach wyniki mogą być trochę dziwne, jak to w końcówce sezonu. Zobaczymy kto na koniec zachował najlepszą formę.