Mistrzostwo Polski dla bia這stockich sztafet i Damiana Roszko

疾雟ka i m瘰ka sztafeta 4x100 metr闚 bia這stockich klub闚 okaza造 si najlepsze w m這dzie穎wych (20-22 lata) mistrzostwach Polski. Z這to na 5000 metr闚 zdoby tak瞠 Damian Roszko z Podlasia Bia造stok.
Drugi dzie mistrzostw rozgrywanych w Radomiu bia這stoccy lekkoatleci rozpocz瘭i od wygranych w sztafetach 4x100 metr闚.

Sztafeta pa Bojar Bia造stok i pan闚 z Podlasia by造 faworytami zawod闚, gdy w sk豉dach biegli medali軼i seniorskich mistrzostw Polski. Sztafet Bojar tworzy造 Monika Bogucka, Ayla Kisiel, Klaudia Konopko i Magda Malinowska. Czas dziewcz徠 to 46,56 s. Natomiast Podlasie z這to wywalczy這 w sk豉dzie Damian Czykier, Grzegorz Kossakowski, Pawe Skubina i Kamil Supi雟ki. Panowie uzyskali 40,72 s. Ponadto Malinowska i Czykier zdobyli jeszcze br您 na 200 metr闚, odpowiednio uzyskuj帷 24,56 s (rekord 篡ciowy) i 21,48 s.

W sumie Czykier zdoby trzy medale, bo w sobot triumfowa w swojej koronnej konkurencji - 110 metr闚 przez p這tki.

W niedziel drugi medal mistrzostw wywalczy tak瞠 Damian Roszko. W sobot by trzeci na 1500 metr闚, a w niedziel z rekordem 篡ciowym 14:20,04 min. wygra 5000 metr闚.

Na koniec zmaga srebrny medal wywalczy豉 sztafeta 4x400 metr闚 Juvenii Bia造stok (3:17,45 min.), kt鏎a bieg豉 w sk豉dzie: Bartosz Dudek, Grzegorz Kakareko, Maciej Ros豉niec i Pawe Szczech.

Podlasie w klasyfikacji dru篡nowej zaj窸o pierwsze miejsce.

- Jest to pierwszy taki wynik w historii klubu - m闚i Robert Nazarkiewicz, trener Podlasia. - W sumie wywalczyli鄉y siedem medali, a mog這 ich by jeszcze wi璚ej. Najbardziej szkoda Piotra Milewskiego, kt鏎y by faworytem do z這ta w skoku wzwy, a zmagania uko鎍zy na czwartym miejscu.