Drugi finał na paraolimpiadzie i drugi raz bez medalu

Wojciech Kosowski w czwartek zaliczył swój drugi występ na paraolimpiadzie w Londynie. Strzelec na wózku Startu Białystok ponownie awansował do finału, ale znowu medalu nie zdobył
43-letni zawodnik startował już na paraolimpiadzie w Pekinie. Wówczas nie udało mu się awansować do finału. Do Londynu jechał już jednak jako jeden z faworytów do medalu. Blisko jego zdobycia był już w swoim pierwszym starcie. Wówczas to wygrał eliminację w konkurencji pistoletu pneumatycznego 10 metrów i z najlepszym wynikiem awansował do finału. W decydującej rozgrywce poszło mu jednak gorzej i zakończył zmagania na siódmej pozycji.

W czwartek Kosowski rywalizował już w konkurencji pistoletu dowolnego 50 metrów. Tym razem w eliminacjach uzyskał piąty rezultat. Tracił jednak tylko dwa punkty do trzeciej pozycji. Niestety w finale swego miejsca nie poprawił. Co więcej spadł jeszcze niżej. Ponownie zajął siódmą pozycję.