Sport.pl

Joanna Mendak w czwartym finale na paraolimpiadzie w Londynie

Joanna Mendak w Londynie zdobyła już złoty medal i dwukrotnie uplasowała się na czwartej pozycji. W piątkowy wieczór po raz czwarty popłynie w finale
23-letnia zawodniczka, która w Londynie startuje w kategorii osób niedowidzących, ma już na swym koncie sześć medali wywalczonych na igrzyskach paraolimpijskich. Ten numer sześć zdobyła podczas swego pierwszego startu w Londynie. Wygrała wówczas zmagania w swej koronnej konkurencji 100 metrów stylem motylkowym. Ponadto startowała na 100 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym. W obu przypadkach zajmowała czwarte miejsce, a za każdym razem przed nią były te same zawodniczki: Rosjanki Oxana Savchenko i Daria Stukalovą oraz reprezentantką Azerbejdżanu Natalia Pronina.

- Pewnie na 50 metrów stylem dowolnym one też wystartują, ale ja nie zawracam sobie tym głowy. Nie chcę też mówić, jak sama się spiszę. Zobaczymy - stwierdziła przed startem Mendak, która jest zawodniczką Olimpijczyka Suwałki, a w Londynie reprezentuje barwy Startu Białystok.

Eliminacje na 50 metrów stylem dowolnym odbyły się w piątkowe południe. Mendak z czasem 28,81 s uplasowała się w nich na szóstej pozycji i awansowała do wieczornego finału. Rywalizować w nim będą oczywiście też wspomniane wcześniej zawodniczki, które w eliminacjach uzyskały trzy najlepsze rezultaty.

Więcej o: