Sport.pl

Radosław Kawęcki był czwarty na igrzyskach. Teraz sprawdzi się w Suwałkach

W sobotę oraz niedzielę w Aquaparku Suwałki odbędą się zawody z cyklu Grand Prix - Puchar Polski w pływaniu
W zawodach weźmie udział około 130 zawodników i zawodniczek na czele z Radosławem Kawęckim, który na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie zajął czwarte miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym

- To będzie największa gwiazda imprezy, przecież to jest najlepszy obecnie zawodnik w Polsce - mówi Edward Dec, trener Olimpijczyka Suwałki. - Ponadto wystartuje też m.in. Ola Urbańczyk, która jest medalistką mistrzostw Europy.

W zawodach weźmie udział również Diana Sokołowska, z białostockiej Juvenii, która na igrzyskach w Londynie była w składzie polskiej sztafety. Szesnastoosobową kadrę wystawi z kolei suwalski Olimpijczyk.

W sobotę od godz. 9 odbywać się będą wyścigi na 400 metrów stylem zmiennym, na 800 metrów stylem dowolnym oraz na 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowy, dowolnym i klasycznym. Od godz. 17 pływacy będą rywalizować na 200 metrów we wszystkich stylach. W niedzielę od godz. 9 zawodnicy rozpoczną zmagania na 100 metrów we wszystkich stylach oraz na 400 metrów stylem dowolnym.

Więcej o: