Białostoczanie wyjeżdżają na szybki włoski lód

Łyżwiarze Juvenii Białystok wezmą udział w prestiżowych zawodach Alta Valtellina Trophy w short-tracku, które rozpoczną się w piątek we włoskim Bormio
- Jest to impreza, na którą europejskie drużyny przysyłają swoich najlepszych zawodników - mówi trener Juvenii i reprezentacji Polski w short-tracku John Monroe. - Lód jest tam szybki, a tor dobrze przygotowany. Będziemy mieli okazję do wielu wyścigowych przejazdów. Jedyny kłopot jest taki, że Alta Valtellina Trophy odbywa się tuż po ostatnich zawodach Pucharu Świata, a niedługo przed następnymi.

W Bormio od 9 do 11 listopada rywalizować będą mogli zarówno juniorzy, jak i seniorzy. Biegi podzielone zostaną na kategorie wiekowe.

- Do Włoch wysyłamy wszystkich naszych juniorów i tylko kilku seniorów, wśród nich Jakuba Jaworskiego i prawdopodobnie Paulę Bzurę, która teraz trochę choruje - mówi asystent kanadyjskiego trenera kadry i Juvenii Dariusz Kulesza. - Są to dla nas jedne z najważniejszych zawodów, oprócz rywalizacji w Pucharze Świata i mistrzostwach Europy.

Po zawodach we Włoszech zostanie podjęta decyzja, w jakim składzie i czy w ogóle reprezentacja Polski pojedzie do Japonii na następne zawody Pucharu Świata, które rozpoczną się 30 listopada.