III liga. ŁKS 1926 Łomża - Orzeł Kolno 3:0. Początek marszu łomżan w górę tabeli?

Piłkarze ŁKS-u nie mieli problemów ze zwycięstwem na własnym boisku z ostatnią drużyną tabeli, Orłem Kolno. Pokonali w sobotę gości 3:0 i są już blisko ścisłej czołówki III-ligowych rozgrywek
W meczu 16. kolejki III ligi w Łomży nie było zaskakującego wyniku, gospodarze wygrali z Orłem Kolno 3:0.

- Przez cały mecz dominowaliśmy - mówi trener ŁKS-u 1926 Łomża, Mariusz Bekas. - Oprócz tych strzelonych bramek, obiliśmy jeszcze słupek i poprzeczkę. Mieliśmy w sumie kilkanaście sytuacji, więc wynik mógł być bardziej okazały. Następny mecz gramy z Płomieniem Ełk. Dla obydwu drużyn będzie to ważne spotkanie. Ta, która wygra, dołączy do ścisłej czołówki.

Już przed przerwą gospodarze zapewnili sobie bezpieczną, dwubramkową przewagę w sobotnim meczu. W ósmej minucie Mateusz Laskowski, 21-letni napastnik ŁKS-u, z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki, strzelając swoją drugą bramkę w sezonie. Wynik podwyższył 20. minut później Jakub Ambrożewicz. Goli w pierwszej połowie ŁKS mógł zdobyć więcej, ale Orła uratowały udane interwencje Łukasza Łopatowicza i nieskuteczność gospodarzy. W 79. minucie rezultat spotkania ustalił Łukasz Tarnowski, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul w polu karnym na Marcinie Gałązce.

- Mecz ułożył się dla nas fatalnie: straciliśmy na początku dwie bramki po naszych indywidualnych błędach - podsumowuje trener Orła Kolno, Dariusz Narolewski. - Z mojej perspektywy pierwszy gol wyglądał na samobójczy po zderzeniu się dwóch naszych zawodników. W tej lidze z każdym można walczyć, trzeba jedynie zaangażowania i trochę jakości w zespole. Czekam jak zbawienia przerwy zimowej, żeby wzmocnić zespół i solidnie popracować z piłkarzami.

Niespodziankę sprawili natomiast piłkarze Płomienia Ełk w innym sobotnim meczu, pokonując na wyjeździe lidera tabeli, Mrągowię 1:0. Jeśli w niedzielę Olimpia Zambrów wygra w Bielsku Podlaskim z Turem, obejmie prowadzenie w III-ligowych rozgrywkach.

ŁKS 1926 Łomża - Orzeł Kolno 3:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Mateusz Laskowski (8.), Jakub Ambrożewicz (28.), Łukasz Tarnowski (79. - z rzutu karnego).

ŁKS: Rakowiecki - Malinowski, Tarnowski, Cychol, Grzybowski - Bernatowicz (83. Święćkowski), Malinowski, Ambrożewicz (57. Gałązka), Olesiński - Mleczek (67. Maćkowski Ż), Laskowski (32. Drągowski).

Orzeł: Łopatowicz - Grala, Prusinowski Ż, Kosiński, Kotlewski (82. Pikuliński) - Brzeziński 46. Mamadou), Ossowski, Kiciński (46. Karpiński), Grygoriew (65. Juśkiewicz) - Sałata, Sadowski.

Pozostałe spotkania 16. kolejki

Sobota: Mrągowia Mrągowo - Płomień Ełk 0:1, MKS Korsze - Sokół Ostróda 1:0, Huragan Morąg - Olimpia 2004 Elbląg 0:1, Motor Lubawa - Start Działdowo 1:2.

Niedziela: Dąb Dąbrowa Białostocka - Wissa Szczuczyn (13), Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów (13), Granica Kętrzyn - Warmia Grajewo (14).