Ekstraklasa badmintona. Złoty set decydował o tym, kto będzie liderem

Drużyny SKB Litpol-Malow Suwałki i UKS-u Hubal Białystok między sobą rozstrzygnęły bitwę o pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy badmintona w inaugurującym sezon turnieju w Krakowie. W niedzielę o jeden, złoty set lepsi byli suwałczanie
Drużyny z województwa podlaskiego nie miały problemów z pokonaniem rywali w turnieju rozpoczynającym ekstraklasę badmintona. Zespoły SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubala Białystok pewnie wygrały spotkania z badmintonistami z Krakowa, Olsztyna i Częstochowy. W niedzielę zmierzyły się między sobą w pojedynku o fotel lidera. Triumfowali suwałczanie. Po remisie 3:3 o wyniku spotkania zdecydował złoty set, w którym debel SKB (Adam Cwalina/Łukasz Moreń) zwyciężył parę Hubala (Adrian Dziółko/Patryk Szymoniak) 21:17.

- Jesteśmy osłabieni, w Krakowie nie mogło zagrać kilku kontuzjowanych zawodników - mówi trener lidera ekstraklasy Jacek Niedźwiedzki. - Ale poradziliśmy sobie, wygraliśmy turniej i mamy punkt przewagi nad Hubalem. Ekstraklasa się dopiero zaczyna, a ta część rozgrywek decyduje jedynie o tym, kto z kim zmierzy się w fazie play-off. Na pewno wolelibyśmy spotkać się w niej z AZS-em Olsztyn. To są jednak szczegóły, najważniejsze jest zdobycie przez SKB złotego medalu w drużynowych mistrzostwach Polski.

- Jestem zadowolony z tej inauguracji, było blisko wygranej z SKB - ocenia trener Hubala Białystok Waldemar Grzegorzewski. - Złoty set rozgrywaliśmy po raz pierwszy w historii ligi polskiej i był on prawdziwą ozdobą turnieju. Jeszcze nie rozdzielałbym jednak dwóch pierwszych miejsc w mistrzostwach między Białystok i Suwałki. Jest przecież bardzo mocna drużyna AZS-u AGH Kraków, którą w fazie play-off każdy chciałby ominąć.

Zespół Hubala będzie miał okazję do rewanżu na SKB Litpol-Malow w następnym turnieju ekstraklasy, który odbędzie się 15 i 16 grudnia w Białymstoku.

Wyniki pierwszego turnieju ekstraklasy w Krakowie

Sobota: UKS Hubal Białystok - AZS UWM Olsztyn 5:1, AZS AGH Kraków - BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa 5:1, SKB Litpol-Malow Suwałki - AZS AGH Kraków 4:2, Kolejarz - AZS UWM Olsztyn 2:4, Kolejarz - Hubal 0:6, AZS UWM Olsztyn - SKB Litpol-Malow 2:4.

Niedziela: Kolejarz - SKB Litpol-Malow 1:5, Hubal - AZS AGH Kraków 6:0, AZS UWM Olsztyn - AZS AGH Kraków 1:5, SKB Litpol-Malow - Hubal 3:3 (w złotym secie 21:17).

Tabela ekstraklasy badmintona1. SKB Litpol-Malow Suwałki41116:8
1. UKS Hubal Białystok41020:4
3. AZS AGH Kraków4612:12
4. AZS UWM Olsztyn438:16
5. Kolejarz Częstochowa404:20
Po pierwszej fazie rozgrywek (dwa turnieje rozgrywane systemem "każdy z każdym") ostatni zespół opuści ekstraklasę. Cztery pozostałe walczyć będą w pucharowej części sezonu (play-off) o drużynowe mistrzostwo Polski.