Sport.pl

III liga siatkówki mężczyzn. Zwycięstwa Żubra i Mlekpolu

W podlaskiej grupie III ligi siatkówki w ubiegły weekend odbyły się dwa mecze drugiej kolejki spotkań. Sprint Płociczno-Tartak przegrał u siebie z Żubrem Białowieża 0:3, a Mlekpol Grajewo zwyciężył po tie-breaku z Mikolo Sokółka.
W lidze rywalizuje w tym sezonie, po wycofaniu się Piętnastki Białystok, tylko pięć drużyn. W każdej kolejce jeden z zespołów pauzuje. W ubiegły weekend odpoczywali siatkarze Białostockiej Akademii Siatkówki. Stawką, o którą walczą podlascy III-ligowcy są dwa miejsca w turniejach ogólnopolskich o awans do II ligi.

W Płocicznie-Tartaku spotkały się w niedzielę dwa najlepsze zespoły poprzedniej edycji rozgrywek. Wicemistrz z sezonu 2011/12, zespół Sprintu, przegrał z broniącym tytułu mistrza podlaskiej III ligi Żubrem Białowieża 0:3.

- O wyniku decydowały niuanse - ocenia Marek Klimaszewski, prezes klubu i trener Sprintu. - Poziom III ligi będzie w tym sezonie wyrównany, każdy może wygrać w niej z każdym. Po dwóch spotkaniach mamy jeden punkt. Zobaczymy, co da się ugrać dalej. Dla nas najważniejsze jest to, że uczestniczymy w rozgrywkach. Jesteśmy klubem, w którym nie ma presji na awans. Jeżeli uda się nam zagrać w barażach o II ligę, będzie wspaniale. Jeśli nie, nie będziemy rozpaczać.

Zwycięzcę drugiego niedzielnego spotkania musiał wyłonić piąty set. Lepsi byli w nim gospodarze, drużyna Mlekpolu Grajewo, pokonując w tie-breaku Mikolo Sokółka 15:12 i w całym meczu 3:2.

- Trochę obawialiśmy się przeciwników, bo w pierwszej kolejce pokonali faworyta z Białowieży 3:2 - mówi kierownik zespołu Mlekpolu MOSiR Grajewo Bogusław Wszeborowski. - Mamy młodą drużynę, która na początku trochę bojaźliwie podeszła do spotkania z Mikolo. Po objęciu prowadzenia w setach 2:1, nastąpiło rozprężenie i przegraliśmy gładko czwartą partię, ale tie-break już kontrolowaliśmy. Teraz jedziemy do Białowieży. W ciągu dwóch-trzech kolejek powinno rozstrzygnąć się, o co będziemy walczyć w tym sezonie.

Następna kolejka spotkań podlaskiej III ligi ma odbyć się 2 grudnia.

UKS Sprint Płociczno-Tartak - LUKS Żubr TL Białowieża 0:3

Sety: 25:27, 21:25, 20:25.

Mlekpol MOSiR Grajewo - UKS Mikolo Sokółka 3:2

Sety: 16:25, 28:26, 25:22, 12:25, 15:12.

Wyniki spotkań 1. kolejki

BAS Białystok - UKS Sprint Płociczno-Tartak 3:2, UKS Mikolo Sokółka - LUKS Żubr TL Białowieża 3:2. Pauzował Mlekpol MOSiR Grajewo.

Tabela III ligi siatkarzy1. Żubr TL Białowieża245:3
2. Mikolo Sokółka235:5
3. BAS Białystok123:2
4. Mlekpol Grajewo123:2
5. Sprint Płociczno-Tartak212:6
Dwa najlepsze zespoły podlaskiej grupy rozgrywek zagrają w turniejach barażowych, w których walczyć będą z drużynami z innych województw o awans do II ligi sezonu 2013/14.

Więcej o: