Sport.pl

Dwójka Łomża buduje przyszłościowy zespół w II lidze szczypiorniaka kobiet

Powracający po siedmiu latach do rozgrywek zespół GUKS-u Dwójki Łomża nie zgłasza ambicji do walki o czołowe miejsca w pomorskiej grupie II ligi piłki ręcznej kobiet, lecz cierpliwie konsoliduje drużynę. W niedzielę przetestuje go silny rywal z Wąbrzeźna
Po siedmioletniej przerwie łomżyńskie szczypiornistki powróciły w tym sezonie do ligowych rozgrywek seniorek. W pomorskiej grupie II ligi rozegrały do tej pory dwa mecze, zremisowały z Drwęcą Lubicz 27:27 i przegrały z MTS-em Kwidzyn 24:44. W niedzielę zmierzą się we własnej hali z Vambresią Wąbrzeźno.

- Zespół z Kwidzyna to faworyt rozgrywek, zwycięzca pomorskiej II ligi z ubiegłego sezonu, który z powodów finansowych nie zechciał grać w wyżej klasie - tłumaczy Stanisław Niedbała, trener Dwójki Łomża. - W jego składzie jest sześć piłkarek z reprezentacji Polski starszych juniorek. Drugim silnym zespołem pod względem wyszkolenia techniczno-taktycznego jest Vambresia Worwo, nasz kolejny przeciwnik.

Zdaniem łomżyńskiego szkoleniowca z pozostałymi dwoma ekipami w lidze, MTS-em Giżycko i Drwęcą Nowarem Lubicz, Dwójka rywalizować będzie jak równy z równym. W tym sezonie drużyna nie jest jednak gotowa do walki o najwyższe miejsca w II lidze.

- Doświadczenie gry w rozgrywkach sprzed siedmiu lat mają jedynie Elwira Jabłońska i Karolina Zubrzycka, resztę składu stanowią bardzo młode zawodniczki. Dziewczyny zapoznają się dopiero z ligą. Nie nastawiamy się więc na wyniki, lecz budujemy zespół pod kątem przyszłego sezonu. Decyzja o starcie w II lidze zapadła na początku września, nie było czasu, aby się należycie przygotować. Może wkrótce wzmocnią nas starsze piłkarki, moje byłe wychowanki, i drużyna stanie się dużo mocniejsza - mówi trener łomżyńskich szczypiornistek.

Kadra GUKS-u Dwójki Łomża

Bramkarki: Urszula Bałdowska, Aneta Konert.

Rozgrywające: Edyta Muszyńska, Aleksandra Petkowska, Anna Sobolewska, Amanda Szymborska, Ewa Tomaszewska, Karolina Zubrzycka.

Obrotowe: Ewelina Bandzul, Magdalena Brzozowska, Elwira Jabłońska.

Skrzydłowe: Daria Petkowska, Anita Ramotowska, Martyna Ramotowska, Wioleta Szczytkowska, Paulina Walendziak.

Program 4. kolejki spotkań

2 grudnia (niedziela): GUKS Dwójka Łomża - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno (godz. 15).

6 grudnia (czwartek): UKS Drwęca Nowar Lubicz - MTS Kwidzyn (godz. 17).

Pauzuje MTS Giżycko.

Tabela II ligi piłki ręcznej kobiet

1. MTS Kwidzyn34103:81
2. MTS Giżycko3477:75
3. Vambresia Wąbrzeźno2258:60
4. Drwęca Lubicz2152:54
5. Dwójka Łomża2151:71
Zwycięzca uzyska promocję do I ligi, druga drużyna zagra o ewentualny awans w barażach.

Więcej o: