Sport.pl

Piłkarki Dwójki Łomża nie sprostały faworytowi z Wąbrzeźna

Szczypiornistki Dwójki Łomża przegrały w niedzielę z Vambresią Wąbrzeźno 22:28 w swoim trzecim meczu rozgrywek II ligi. - Choć przeciwnik był faworytem, a my dopiero ogrywamy się w spotkaniach o stawkę, żałuję niewykorzystanej szansy - mówi trener łomżanek, Stanisław Niedbała
Niedzielne spotkanie było trzecim Dwójki w tym sezonie. Po remisie z Drwęcą Lubicz 27:27 i porażce z MTS-em Kwidzyn 24:44, łomżyńskie szczypiornistki we własnej hali uległy Vambresii Wąbrzeźno 22:28.

- Nie taki wynik powinien być na tablicy po zakończeniu spotkania - martwi się Stanisław Niedbała. - Powodem tego była nasza nieskuteczność. Mieliśmy kilkanaście niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarką z Wąbrzeźna. Gdybyśmy tylko połowę z nich zamienili na bramki, wygralibyśmy. Szkoda. Czeka nas dużo pracy nad skutecznością, natomiast dziewczyny zdecydowanie poprawiły grę obronną i rozgrywanie ataku pozycyjnego. Idziemy do przodu. Z meczu na mecz gramy lepiej.

Drugie spotkanie czwartej kolejki pomorskiej II ligi szczypiorniaka kobiet UKS Drwęca Nowar Lubicz - MTS Kwidzyn zostanie rozegrane w czwartek, 6 grudnia. W tej turze rozgrywek pauzuje zespół MTS-u Giżycko, z którym Dwójka zmierzy się na wyjeździe w następnej ligowej kolejce za dwa tygodnie.

GUKS Dwójka Łomża - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno 22:28 (11:13)

Dwójka Łomża: Bałdowska, Konert, Zadroga - M. Ramotowska, Szczytkowska (4 bramki), Jabłońska (4), Muszyńska (1), Walendziak, Szymborska (9), A. Petkowska (1), Zubrzycka (1), Sobolewska (1), Sadowska (1).

Tabela II ligi

1. MTS Kwidzyn34103:81
2. Vambresia Wąbrzeźno3486:82
2. MTS Giżycko3477:75
4. Drwęca Lubicz2152:54
5. Dwójka Łomża3173:99
Zwycięzca uzyska promocję do I ligi, druga drużyna zagra o ewentualny awans w barażach.

Więcej o: