Sport.pl

Juniorzy Hubala Białystok gospodarzami i faworytami walki o drużynowe mistrzostwo Polski

W sobotę w hali Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku dwadzieścia drużyn młodych badmintonistów rywalizować będą o medale mistrzostw Polski, wśród nich gospodarze, juniorzy Hubala, oraz zespoły: LUKS Badminton Choroszcz i LUKS Księżyno
Juniorzy walczyć będą w Białymstoku o cztery tytułu drużynowego mistrza Polski. Złote medale odbiorą najlepsze zespoły w rywalizacji dziewcząt do lat 17, kobiet do lat 19, chłopców do lat 17 oraz mężczyzn do lat 19. Województwo podlaskie reprezentują trzy kluby: UKS Hubal Białystok (gospodarze wystawili drużyny we wszystkich kategoriach), LUKS Badminton Choroszcz (juniorzy) oraz LUKS Księżyno (juniorki).

- Muszę trochę studzić oczekiwania, jeśli chodzi o zdobycie w sobotę przez naszych juniorów czterech złotych medali - mówi trener Hubala, Waldemar Grzegorzewski. - Niekorzystne było losowanie par w dwóch kategoriach. Nasze juniorki młodsze w pierwszym meczu zagrają z silną ekipą z Suchedniowia, a juniorzy młodsi zmierzą się z Technikiem Głubczyce. Mamy więc przeciwników, z którymi powinniśmy się spotkać w finale. Nie wiadomo, jakimi zasadami kierowali się sędziowie, doprowadzając do rywalizacji najmocniejszych zespołów już w pierwszej rundzie.

Mistrzostwa zainaugurują o godz. 10 mecze drużyn juniorek młodszych, w tym pojedynek dziewcząt Hubala Białystok z MKS-em Orlicz Suchedniów. Finałowa faza rozgrywek rozpocznie się o godz. 18. Wszystkie spotkania odbędą się w hali Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku przy ul. Pietrasze 29.

Drużyny występujące w mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych

Juniorki (do lat 19): UKS Hubal Białystok, LUKS Księżyno, UKS Kiko Zamość.

Juniorki młodsze (do lat 17): UKS Hubal Białystok, MKS Orlicz Suchedniów, MKS Spartakus Niepołomice, UKS Kiko Zamość, UKS Orbitek Straszęcin, UKS OSiR Badminton Sławno, UKSB Milenium Warszawa.

Juniorzy (do lat 19): UKS Hubal Białystok, LUKS Badminton Choroszcz, UKS Kiko Zamość, UKS Orbitek Straszęcin.

Juniorzy młodsi (do lat 17): UKS Hubal Białystok, LKS Technik Głubczyce, MKS Orlicz Suchedniów, UKS Badmin Gorlice, UKS Kiko Zamość, UKS Orliki Ropica Polska.

Więcej o: