Siatkarze z Hajnówki ponownie liderem II ligi

W sobotę Pronar Parkiet Hajnówka objął prowadzenie w rozgrywkach II ligi siatkarzy, pokonując 3:1 we własnej hali dotychczasowego lidera tabeli, Trójkę Międzyrzec Podlaski
Rozgrywana w ten weekend dziewiąta kolejka spotkań kończy pierwszą fazę rywalizacji ligowej. Dla zespołu z Hajnówki była ona bardzo udana. Bilans Pronaru Parkietu to siedem zwycięstw i tylko dwie porażki. Sobotnia wygrana z Trójką pozwoliła hajnowianom powrócić na pierwsze miejsce w tabeli II ligi, które stracili przed dwoma tygodniami.

- Było ciężko, ale po bardzo ładnym meczu udało się ograć lidera - mówi Paweł Blomberg, trener siatkarzy z Hajnówki - Pierwsze dwa sety zagraliśmy bezbłędnie. Perfekcyjnie ich zbiliśmy. Od trzeciej partii zaczęła się prawdziwa wojna. Trójka wygrała w niej 25:21, a w czwartym secie toczyliśmy wyrównaną walkę aż do wyniku 19:19. W końcówce odjechaliśmy im jednak. Zwycięstwem nad dotychczasowym liderem skończyła się dla nas pierwsza runda i to my jesteśmy na czele tabeli. To bardzo nas cieszy.

Za tydzień w następnej kolejce ligowej, Pronar Parkiet zagra we własnej hali z innym zespołem z czołówki, LKS Caro Rzeczyca. Będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej. 13 października w pierwszym, inaugurującym sezon starciu hajnowianie ulegli Caro w Rzeczycy 2:3.

Pronar Parkiet Hajnówka - UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 3:1

Sety: 25:18, 25:12, 21:25, 25:21.

Pronar Parkiet: Sikorski, Ranecki, Saczko, Żyliński, Bielicki, Kuźnik i Piekarski (libero) oraz Małachowski, Wierzbicki.

Pozostałe spotkania 9. kolejki

Sobota: MOS Wola Warszawa - AKS UŁ Łódź 3:1, Żyrardowianka Żyrardów - Bzura Ozorków (18), LKS Caro Rzeczyca - AZS UWM Olsztyn (19).

Niedziela: Centrum Augustów - Zawkrze Mława (godz. 17).

10. Bzura Ozorków837:23
Cztery pierwsze zespoły zagrają w fazie play-off. Dwa najlepsze zagrają w turniejach o awans do I ligi z czołowymi zespołami innych grup II ligi. Cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej będą walczyć w barażach o utrzymanie się w rozgrywkach.