Sport.pl

III liga siatkówki. Siatkarze BAS-u Białystok wygrali w Grajewie po tie-breaku

W piątej kolejce podlaskiej III ligi siatkarzy odbyło się tylko jedno spotkanie. Mlekpol MOSiR Grajewo uległ zespołowi Białostockiej Akademii Siatkówki 2:3. Drugi mecz, Mikolo Sokółka - Sprint Płociczno-Tartak, został przełożony. Zawiniła zima
Pojedynek młodego zespołu z Białegostoku, którego trzon stanowią gimnazjaliści, z gospodarzami, w większości studentami i juniorami, rozstrzygnął się po tie-breaku.

- Przebieg spotkania w dwóch pierwszych setach kontrolowaliśmy i wygraliśmy je dość pewnie, a w trzecim zabrakło nam dwóch punktów - żałuje grający kierownik drużyny Mlekpolu Grajewo, Bogusław Wszeborowski. - Było 23:23 i dwa błędy spowodowały porażkę w tej partii. Wtedy coś pękło, a białostocka młodzież zaczęła lepiej grać. Znaleźli się na fali. Przegraliśmy kolejnego seta i tie-break. Szkoda, bo mecz był do wygrania. Liczyliśmy na atut naszej specyficznej hali. Jednak rozgrywki jeszcze trwają i następne punkty na pewno w nich zdobędziemy.

Atak zimy nie pozwolił na rozegranie innego meczu piątej kolejki w Sokółce. Zespół gości, Sprint Płociczno-Tartak, z powodu zasypanych śniegiem dróg nie mógł dotrzeć na niedzielne spotkanie z Mikolo.

- Wiedzieliśmy, jakie były warunki pogodowe w niedzielę, dlatego nie robiliśmy Sprintowi problemów z przełożeniem spotkania. Musimy ustalić, w jakim terminie ono się odbędzie. Jeszcze w tym tygodniu wspólnie zaproponujemy związkowi jakąś datę, prawdopodobnie styczniową - tłumaczy Krzysztof Zaniewski, grający trener Mikolo Sokółka.

W przedświąteczną niedzielę Mikolo gościć będzie w Sokółce zespół Białostockiej Akademii Siatkówki w zaległym spotkaniu trzeciej kolejki. 13 stycznia siatkarze zmierzą się już w meczach fazy rewanżowej. Sprint Płociczno-Tartak we własnej hali podejmie BAS Białystok, zaś Żubr Białowieża zagra u siebie z Mikolo Sokółka. Pauzować będzie drużyna Mlekpolu Grajewo.

Wyniki piątej kolejki

Mlekpol MOSiR Grajewo - BAS Białystok 2:3

Sety: 25:21, 25:22, 23:25, 15:25, 8:15.

Mecz UKS Mikolo Sokółka - UKS Sprint Płociczno-Tartak został przełożony na styczeń.

Pauzował Żubr TL Białowieża.

Tabela III ligi1. Żubr TL Białowieża4810:6
2. BAS Białystok369:6
3. Sprint Płociczno-Tartak345:7
4. Mikolo Sokółka235:5
5. Mlekpol Grajewo436:11
Dwa najlepsze zespoły podlaskiej grupy rozgrywek zagrają w turniejach barażowych, w których walczyć będą z drużynami z innych województw o awans do II ligi sezonu 2013/14.

Więcej o: