Futsal. Białostockie drużyny zmierzą się w Pucharze Polski z zespołami ekstraklasy

Losowanie par 1/16 Pucharu Polski w halowej piłce nożnej skojarzyło zarówno pierwszy, jaki i drugi zespół białostockiego Elhurtu Heliosa z czołowymi zespołami ekstraklasy
Występujący w I lidze Elhurt-Elmet Helios Białystok zmierzy się o awans do 1/8 finału Pucharu Polski z plasującą się w futsalowej ekstraklasie na trzecim miejscu drużyną Marwitu Toruń. Rezerwy białostockiego zespołu zagrają zaś z czwartą ekipą tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej, Gattą Zduńska Wola. Spotkania według terminarza miałyby się odbyć w Białymstoku w niedzielę, 27 stycznia. Problem w tym, że Elhurt dzień wcześniej walczyć będzie z Jasną w Gliwicach w rozgrywkach ligowych i pucharowy pojedynek pierwszego zespołu z Marwitem zostanie przełożony na późniejszy termin.

- Ktoś w związku, kto ustala terminarze, nie do końca zorientowany jest w tym, co dzieje się w lidze poza ekstraklasą - mówi trener Elhurtu Heliosa Dariusz Gołdowski. - Nie możemy przecież zagrać podczas jednego weekendu w Gliwicach i Białymstoku. Ale uprzedził nas już Marwit, wysyłając prośbę o przełożenie spotkania ze względu na występy trzech toruńskich piłkarzy w reprezentacji Polski. Druga drużyna natomiast najprawdopodobniej zagra z Gattą w pierwotnym terminie, 27 stycznia, w Białymstoku. Pucharowe pojedynki z zespołami ekstraklasy będą bardzo trudne, ale miło, że przyjadą do nas tak mocne drużyny.

Futsaliści Elhurtu wznowili już treningi po świątecznej przerwie, przygotowując się do rozpoczynającego rundę rewanżową I ligi spotkania z AZS UMCS Lublin, z którym zmierzą się we własnej hali 19 stycznia. Przed tym meczem zagrają jeszcze dwa sparingi z uczelnianymi zespołami Uniwersytetu w Białymstoku i Politechniki Białostockiej.

Pary 1/16 Pucharu Polski w futsalu sezonu 2012/13

Elhurt Helios Białystok - Marwit Toruń, Elhurt Helios II Białystok - Gatta Active Zduńska Wola, Mazovia Warszawa - KS Gniezno, KS Auto Wicherek Oborniki - Cuprum Polkowice, Underdogs Olsztyn - Góral Tryńcza, Euromaster Głogów -AZS UW Warszawa, AZS UP Wrocław - Rekord Bielsko Biała, Mściwój Kartuzy - Red Devils Chojnice, Strzelec Gorzyczki - Gwiazda Ruda Śląska, UKS Jedynka Busko Zdrój - GKS Tychy, UKS Futsak Ekom Nowiny - Clearex Chorzów, MKF 99 Grajów - AZS UŚ Katowice, Vamos Gdańsk - Pogoń 04 Szczecin, Silesia Chorzów - Remedium Pyskowice, Constract Lubawa - AZS UG Gdańsk; wolny los - Wisła Krakbet Kraków.