Z III ligi do Cracovii? Adrian Mleczek na testach

Piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża mają za sobą pierwsze treningi w okresie przygotowawczym do drugiej części III-ligowego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że kadra łomżan wiosną różnić się będzie od tej, która jesienią zapracowała na czwarte miejsce w tabeli
Do łomżyńskiego klubu z I-ligowej Cracovii wpłynęło zaproszenie na testy dla Adriana Mleczka. 19-letni napastnik już latem liczył na angaż w drużynie z wyższej klasy rozgrywkowej. Był na testach w I-ligowej Miedzi Legnica. Kontraktu jednak nie podpisał i nowy sezon rozpoczął w III-ligowej ekipie z Łomży. Jesienią wystąpił w 15 spotkaniach (w jedenastu w podstawowym składzie) i zdobył jednego gola.

W przyszłym tygodniu Mleczek będzie przebywał na testach w Krakowie.

- Adrian chce wiązać swoją przyszłość z piłką nożną, a jeśli zaprasza go klub z wielką tradycją piłkarską, to trzeba pozwolić chłopakowi pojechać i zobaczyć, jak to jest w futbolu zawodowym - mówi trener łomżan, Mariusz Bekas. - Jeżeli jego umiejętności przekonają krakowskich trenerów, ŁKS 1926 nie będzie stawiał mu przeszkód w przeniesieniu się. Byłoby nam jednak smutno, gdyby odszedł tak utalentowany piłkarz, którego bardzo chciałbym mieć w składzie.

We środę piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża wznowili treningi przed III-ligową wiosną. Z zespołem nie ćwiczy już najlepszy strzelec w rundzie jesiennej, Marcin Truszkowski, który odszedł do II-ligowej Siarką Tarnobrzeg. Nad zmianą klubowych barw zastanawiają się także: pomocnik Łukasz Grzybowski i bramkarz Rafał Rakowiecki.

- Rafał nie zgodził się na warunki zaproponowane przez zarząd ŁKS-u 1926 i szuka innego klubu - wyjaśnia szkoleniowiec łomżyńskiej drużyny. - Nadal prowadzone są rozmowy z Łukaszem. Z tego co wiem, z zarządem porozumieli się dwaj inni piłkarze, Jakub Ambrożewicz i Tomasz Bernatowicz, którzy - jeden z powodu kontuzji, drugi ze względu na chorobę - nie mogą na razie ćwiczyć z zespołem.

Treningi w ŁKS-ie 1926 wznowił natomiast 32-letni obrońca Tomasz Staniórski.

- Bardzo się cieszę, że tak doświadczony piłkarz rozpoczął z nami przygotowania. Mam nadzieję, że zostanie. Widać u niego bardzo profesjonalną postawę na treningach. Czy będzie mógł wiosną grać w Łomży? Zawodnik zastanowi się nad tym w okresie przygotowawczym - informuje Mariusz Bekas.

Pierwszy sparing podczas przygotowań do piłkarskiej wiosny łomżanie zagrają 19 stycznia z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.

Więcej o: