Sport.pl

Po wygranej z ostatnią drużyną tabeli Ślepsk Suwałki zmierzy się z liderem

W poprzedniej kolejce spotkań I ligi siatkarzy, Ślepsk wygrał gładko, 3:0, z ostatnią drużyną tabeli, Energetykiem Jaworzno. W sobotę zespół z Suwałk we własnej hali zagra z liderem, BBTS-em Bielsko-Biała
Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w hali OSiR przy ulicy Wojska Polskiego. Drużyna z Suwałk mierzyć się będzie z zespołem, który zbudował w tabeli już sześciopunktową przewagę nad zajmującymi w niej drugie miejsce Czarnymi Radom.

- BBTS ma siódemkę bardzo doświadczonych zawodników i przede wszystkim ogranych w lidze - mówi trener Ślepska, Tomasz Wasilkowski. - Grają bardzo cierpliwie, konsekwentnie, nie robią głupich błędów. Zespół opiera się na takich siatkarzach, jak Błoński, Gaca, Macionczyk, Swaczyna, Wołosz. Tworzą oni solidną drużynę, poukładaną, prezentującą dojrzałą siatkówkę. Miejsce BBTS-u w tabeli nie jest przypadkowe.

Sobotni mecz z liderem będzie więc dla suwalskiego zespołu wyzwaniem. Siatkarze Ślepska udowodnili jednak w ubiegłym roku, że u siebie potrafią wygrać z każdym. W Suwałkach zdobyli zdecydowaną większość ligowych punktów, a w ostatnim spotkaniu we własnej hali zwyciężyli jedną z czołowych drużyn ligi, MKS Banimex Będzin. W pierwszej części sezonu Ślepsk przegrał z BBTS-em w Bielsku-Białej 0:3. Podjął jednak w dwóch setach zaciętą walkę, ulegając w nich gospodarzom dopiero po grze na przewagi 31:33, 26:28.

- Te dwa sety przegraliśmy w końcówkach, wcześniej wyraźnie prowadząc. Do pewnego momentu prezentowaliśmy się wtedy bardzo dobrze, odrzuciliśmy przeciwników od siatki. W sobotę musimy mądrze operować zagrywką. Grać cierpliwie i nie robić błędów, bo przeciwnik na pewno skrzętnie z nich skorzysta - zauważa szkoleniowiec Ślepska.

Zwycięstwo nad liderem pozwoliłoby suwalskim siatkarzom utrzymać lokatę w czołowej ósemce tabeli i zachować przewagę nad rywalizującymi z nimi o fazę play-off zespołami Jadaru i Kęczanina.

- Punkty są nam bardzo potrzebne, szczególnie w kontekście dwóch bardzo trudnych meczów wyjazdowych z Jadarem Siedlce i AZS-em Poznań - tłumaczy trener Wasilkowski. - Chłopcy dostają na treningach po piętach, bo ćwiczymy jeszcze intensywniej niż wcześniej. To mój świadomy zamysł, nie będę bawił się w żadne "cackanie się". Pomimo fizycznego zmęczenia zawodnicy mają chęć i zapał do pracy. Jeśli nie będziemy szukać wymówek, pokonamy w sobotę lidera. Nie możemy się przed nim "położyć". Musimy walczyć do upadłego. Gdybyśmy mieli bać się wyżej notowanych drużyn, uprawianie sportu nie miałoby sensu.

Program 13. kolejki

Piątek: AZS UAM Poznań - KPS Jadar Siedlce (godz. 16).

Sobota: Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała (godz. 17), RCS Czarni Radom - Energa Pekpol Ostrołęka (17), KS Camper Wyszków - MCKiS Energetyk Jaworzno (18), UMKS Kęczanin Kęty - MKS Banimex Będzin (18), Stal AZS PWSZ Nysa - MKS Cuprum Mundo Lubin (18).

Tabela I ligi

1. BBTS Bielsko-Biała122933:13
2. Czarni Radom122327:18
3. Pekpol Ostrołęka122230:22
4. MKS Banimex Będzin122126:21
5. Cuprum Mundo Lubin122028:24
6. Stal AZS PWSZ Nysa122026:23
7. Camper Wyszków122027:25
8. Ślepsk Suwałki121823:22
9. Jadar Siedlce121722:25
10. Kęczanin Kęty121522:27
11. AZS UAM Poznań12615:34
12. Energetyk Jaworzno1258:33
Osiem najlepszych drużyn w tabeli zagra w fazie play-off o mistrzostwo I ligi. Cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej będą walczyć o utrzymanie.

Więcej o: