Sport.pl

Koszulki Jagiellonii i Roberta Lewandowskiego, rajd i mecz hokeja. Sportowcy dla WOŚP

Na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiają się ciekawe gadżety, które mogą być gratką dla kibiców Jagiellonii. W sobotę będzie można wesprzeć akcję i zaznać sportowych emocji na meczu hokeja lub podczas rajdu Automobilklubu Podlaskiego.
W niedzielę wieczorem na Rynku Kościuszki, na głównej scenie Orkiestry, tuż przed występami gwiazd licytowane będą dwie wartościowe koszulki. Pierwsza to koszulka przekazana sztabowi WOŚP przez Jagiellonię, dedykowana specjalnie na tegoroczny finał, z podpisami wszystkich zawodników. Drugą podarował poseł Robert Tyszkiewicz - to koszulka Roberta Lewandowskiego z Borussii Dortmund, także z jego autografem.

Na aukcjach Allegro można też licytować m.in. zdjęcie Tomasza Frankowskiego z autografem oraz srebrną monetę od NBP. Jest też plakat drużyny z autografem Frankowskiego i jego buty, także z autografem.

Również w Suwałkach podczas niedzielnej licytacji pojawi się piłka z dedykacją dla suwalskiego sztabu od Zbigniewa Bońka i Roberta Lewandowskiego.

Ale już w sobotę na białostockim lotnisku po raz 14. Automobilklub Podlaski wspiera finał WOŚP, organizując specjalny rajd - Trofeum Monte-Krywlany. Impreza rozpocznie się o godz. 12. Uczestnicy zmierzą się z czterema jednakowymi próbami sprawnościowymi o długości ponad 2 km każda. Ostatnia z nich "Aérodrome IV" odbędzie się tuż po zmroku jako Trofeum Monte-Krywlany. Wpisowe tradycyjnie wynosi 100 zł od kierowcy i w całości przekazywane jest na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kierowca rajdowy Kamil Butruk będzie woził zwycięzców na fotelu pilota swym rajdowym mitsubishi lancer EVO. Puchary za klasyfikację generalną zostaną wręczone w niedzielę już podczas finału na scenie WOŚP.

Z kolei w niedzielę na białostockim lodowisku specjalny mecz rozegra drużyna Hokejowa ADH. Do zapełnienia jest 700 miejsc na trybunach, wejście za datek do puszki, start o godz. 11.

Więcej o: