Lider za mocny. Porażka siatkarzy Ślepska Suwałki

W sobotnim meczu w Suwałkach Ślepsk uległ liderowi tabeli I ligi BBTS-owi, 1:3. Podobnie jak w jesiennym pojedynku w Bielsku-Białej o wyniku dwóch setów zdecydowała walka na przewagi
Rywalizujący o czołową ósemkę w tabeli po rundzie zasadniczej siatkarze suwalskiego zespołu chcieli w sobotę pokonać u siebie lidera rozgrywek. Niespodzianki nie było, chociaż Ślepsk wygrał pierwszego seta, a w innych fragmentach meczu sprawił faworytom z Bielska-Białej spore kłopoty. O zwycięstwie BBTS-u, podobnie jak w przegranym przez Ślepsk spotkaniu na wyjeździe w październiku (0:3), zdecydowały dwa sety, w których bielszczanie zwyciężyli po walce na przewagi.

Już od początku pierwszej partii suwalscy siatkarze chcieli pokazać, jak bardzo chcą wygrać z liderem. Po zagrywce Adriana Buchowskiego prowadzili już 8:3 i przewagę utrzymywali aż do zakończenia pierwszej odsłony spotkania, pewnie wygrywając 25:21.

Gospodarze mieli dobry start także w drugim secie. Po akcji rozgrywającego Ślepska Mateusza Leszczawskiego, który zresztą przed dwoma laty występował w zespole BBTS-u, było 9:6 dla suwałczan. Niestety, od tego momentu goście z Bielska-Białej przejęli inicjatywę, odwracając losy partii. BBTS uzyskał wkrótce zdecydowane prowadzenie 17:13 i mimo ambitnej pogoni siatkarzy Ślepska, którzy w końcówce nawet doprowadzili do remisu 24:24, zwyciężył w drugim secie 26:24.

Trzecia odsłona rozpoczęła się walką punkt za punkt, ale to zespół z Suwałk cały czas utrzymywał minimalną przewagę, aż do remisowego stanu 10:10. Wtedy na kilka punktów odskoczyli goście. Kiedy BBTS wygrywał 16:12, trener Ślepska Tomasz Wasilkowski poprosił o czas. Doświadczonych siatkarzy z Bielska-Białej nie wybiło to jednak z rytmu. Pokonali oni w trzecim secie gospodarzy 25:16.

Początek czwartej partii nastrajał kibiców w Suwałkach optymistycznie. Ślepsk zdobył pierwsze cztery punkty w tym secie i prowadził aż do stanu 9:8. Siatkarze BBTS-u doprowadzili do remisu 10:10, ale tym razem nie potrafili "odjechać" gospodarzom. Przed decydującą fazą seta to Ślepsk, po punkcie Wojciecha Winnika, wygrywał 20:17. W końcówce lepsi okazali się jednak goście. Nie pozwolili zespołowi Ślepska doprowadzić do tie-breaku, zwyciężając w wyrównanej partii 28:26 i cały mecz wygrywając 3:1.

Za tydzień w następnym ligowym spotkaniu siatkarze Ślepska zmierzą się na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w walce o fazę play-off - Jadarem Siedlce.

Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 1:3

Sety: 25:21, 24:26, 16:25, 26:28.

Ślepsk: Schamlewski, Winnik, Peszko, Ratajczak, Leszczawski, Buchowski i Dembiec (libero) oraz Górski, Skrzypkowski, Sobański, Wasilewski.

Pozostałe spotkania 13. kolejki

Piątek: AZS UAM Poznań - KPS Jadar Siedlce 1:3.

Sobota: RCS Czarni Radom - Energa Pekpol Ostrołęka 3:0, KS Camper Wyszków - MCKiS Energetyk Jaworzno (18), UMKS Kęczanin Kęty - MKS Banimex Będzin (18), Stal AZS PWSZ Nysa - MKS Cuprum Mundo Lubin (18).