Sport.pl

III liga siatkówki. Sprint Płociczno-Tartak wygrał z BAS-em Białystok w trzech setach

Po świątecznej przerwie na boiska powrócili siatkarze III ligi. W niedzielę odbył się tylko jeden mecz szóstej tury gier, w którym Sprint Płociczno-Tartak pokonał drużynę Białostockiej Akademii Siatkówki 3:0
Mimo porażki białostoczanie pozostali liderem III ligi, ale mają o jedno spotkanie rozegrane więcej niż goniące je w tabeli zespoły Żubra Białowieża i niedzielnego rywala BAS-u - Sprintu Płociczno-Tartak.

- Spodziewaliśmy się, że zagramy dobrze przeciw drużynie BAS-u i wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem - mówi Marek Klimaszewski, prezes klubu i trener siatkarzy Sprintu Płociczno-Tartak. - Rozczarowaniem był pierwszy mecz z białostoczanami w sezonie, kiedy przegraliśmy 2:3. W niedzielę zagraliśmy swoją poprawną siatkówkę. Mamy doświadczoną drużynę, która imponowała spokojem i bardzo dobrze operowała zagrywką. Wykorzystaliśmy wszystkie słabe strony przeciwnika. Postawiliśmy blok na leworęcznych atakujących, którzy nie mogli się przez niego przebić. To był klucz do sukcesu.

W następnej, siódmej kolejce III-ligowych spotkań, 20 stycznia, UKS Mikolo Sokółka zmierzy się u siebie z Mlekpolem Grajewo. Mecz LUKS Żubr TL Białowieża - UKS Sprint Płociczno-Tartak rozegrany zostanie 10 lutego. W tej turze spotkań pauzować będzie zespół Białostockiej Akademii Siatkówki.

UKS Sprint Płociczno-Tartak - BAS Białystok 3:0

Sety: 25:21, 25:18, 25:21.

Mecz LUKS Żubr TL Białowieża - UKS Mikolo Sokółka został przełożony na 27 stycznia. Pauzowała drużyna Mlekpolu Grajewo.

Tabela III ligi1. BAS Białystok5912:9
2. Żubr TL Białowieża4810:5
3. Sprint Płociczno-Tartak478:7
4. Mikolo Sokółka335:8
5. Mlekpol Grajewo436:11
Dwa najlepsze zespoły podlaskiej grupy rozgrywek zagrają w turniejach barażowych, w których walczyć będą z drużynami z innych województw o awans do II ligi sezonu 2013/14.

Więcej o: