Gdyby nie kontuzja, mogła być w Londynie. Edyta Dzieniszewska wśród nominowanych

Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów to jedna z trójki przedstawicieli kajakarstwa, nominowana do tytułu najlepszego sportowca województwa podlaskiego w 2012 roku. Wyniki XVII rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej poznamy 2 lutego.
Dzieniszewskiej nie udało się zakwalifikować do kadry na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Głównie dlatego, że kajakarka przez długie miesiące zmagała się z kontuzją kręgosłupa, co miało wpływ na przygotowania do sezonu olimpijskiego. Ale mimo to czwarta zawodniczka w osadzie K4 - 500 metrów igrzysk z Pekinu 2008 roku, w ubiegłym roku także miała kilka udanych startów. Na początku sezonu w jedynce na 1000 metrów zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w Duisburgu. Obiecujące były występy na koniec sezonu. Na mistrzostwach Polski, rozegranych w Poznaniu już po igrzyskach, Dzieniszewska trzy razy stawała na podium w jedynce. Najlepiej wypadła na 1000 metrów, gdzie wygrała, na 500 metrów i w nowej konkurencji 5000 metrów była druga. Były także dwa medale w czwórce Akademickich Mistrzostw Świata w Kazaniu: złoty na 500 metrów i srebrny na 200 metrów.

Oprócz Dzieniszewskej, wśród dziesiątki nominowanych, z kajakarzy są jeszcze Marek Twardowski z Cresovii Białystok i Magdalena Krukowska z Dojlid Białystok. Pierwszą piątkę rankingu poznamy 2 lutego podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki w pozostałych kategoriach: trener, trener w grach zespołowych, zawodnik w grach zespołowych i nadzieja olimpijska.