W kraju przegrała tylko z medalistką igrzysk. Żaneta Iwaszuk wśród nominowanych

Żaneta Iwaszuk (Kaliber Białystok) jest wśród dziesiątki nominowanych w kategorii najlepszy sportowiec 2012 roku XVII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.
19-letnia Iwaszuk ma już na koncie spore sukcesy wśród seniorek. W ubiegłym roku w dorosłych mistrzostwach Polski zdobyła srebrny medal w konkurencji karabinu sportowego 3x20 strzałów. Białostoczanka przegrała tylko z późniejszą wicemistrzynią olimpijską z Londynu Sylwią Bogacką z Zielonej Góry. Natomiast na mistrzostwach juniorów w tej konkurencji była najlepsza. Z kolei końcówka roku przyniosła jej niespodziewany triumf w prestiżowych zawodach w Białymstoku Polmozbyt Plus Polish Open. W rywalizacji z medalistami olimpijskimi czy mistrzostw świata strzelała najcelniej i wygrała nagrodę główną - Fiata Pandę.

Które miejsce zajmie Iwaszuk w rankingu, dowiemy się 2 lutego, gdy zostaną ogłoszone wyniki podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej. Wtedy też poznamy zwycięzców w kategoriach: najlepszy trener, zawodnik i trener w grach zespołowych oraz tytuł nadziei olimpijskiej.