Czterokrotna olimpijka z Prefbetu Śniadowo Łomża wśród nominowanych

Lekkoatletka Anna Jesień w 2012 roku po raz czwarty w karierze wystąpiła na igrzyskach olimpijskich. Zawodniczka Prefbetu Śniadowo Łomża jest nominowana do tytułu najlepszego sportowca ubiegłego roku w województwie podlaskim.
Pomimo borykania się z kontuzjami Jesień (rocznik 1978) zdołała jeszcze wykrzesać tyle sił, by wypełnić olimpijską normę w swojej koronnej konkurencji 400 metrów przez płotki. W Londynie w biegu eliminacyjnym osiągnęła swój najlepszy czas w sezonie - 55,44 s, co dało jej awans do półfinału. W półfinale Jesień, która reprezentuje Prefbet od 2010 roku, biegnąc na zewnętrznym dziewiątym torze, zajęła siódme miejsce i nie zakwalifikowała się do finału. Zawodniczka Prefbetu w Londynie biegła także w sztafecie 4x400 metrów, która zakończyła swój udział na eliminacjach i została sklasyfikowana na 12. miejscu. Jesień startowała także w sztafecie na mistrzostwach Europy w Helsinkach. Tam Polki zajęły ósme miejsce. Rekordzistka Polski na 400 metrów przez płotki w ubiegłym roku zdobyła także mistrzostwo kraju w tej konkurencji. Jesienią ubiegłego roku Jesień ogłosiła, że kończy karierę zawodniczą.

Oprócz Jesień z lekkoatletów nominowani są także olimpijczycy z Londynu Kamil Kryński i Łukasz Parszczyński (obaj z Podlasia Białystok). Wyniki XVII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej zostaną ogłoszone 2 lutego podczas gali, której zwieńczeniem będzie bal. Wtedy też poznamy zwycięzców w kategorii najlepszy trener, trener i zawodnik w grach zespołowych oraz nadzieję olimpijską.