Magdalena Krukowska wśród nominowanych do tytułu najlepszego sportowca

Kajakarka Magdalena Krukowska z Dojlidy Białystok jest w dziesiątce nominowanych na najlepszego sportowca województwa podlaskiego w 2012 roku. Wyniki XVII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej poznamy 2 lutego
Medalistka mistrzostw świata do białostockiego klubu dołączyła dopiero w ubiegłym roku. Krukowska walczyła o miejsce w składzie kadry na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Na początku sezonu nawet pływała w osadzie olimpijskiej konkurencji K4-500 metrów. Czwórka z Krukowską w składzie zajęła szóste miejsce na mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Na kadrę do Londynu 25-letnia zawodniczka jednak się nie załapała. W końcówce sezonu Krukowska wraz z koleżanką klubową Sandrą Skowrońską zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski na dystansie 1000 metrów. Natomiast na Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu była w czwórce, która na 500 metrów zajęła pierwsze miejsce, a na 200 metrów drugie.

Z kajakarzy oprócz Krukowskiej nominowani są Marek Twardowski z Cresovii Białystok i Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów. Oprócz najlepszego sportowca podczas Gali Olimpijskiej ogłoszeni zostaną zwycięzcy w kategoriach najlepszy trener, zawodnik i trener w grach zespołowych oraz nadzieja olimpijska.